Ako informuje agentúra Reuters, spoločnosť Apple má na krku ďalší nepríjemný problém. Podľa FAS poskytuje svojim produktom v App Store konkurenčnú výhodu, v porovnaní s inými vývojármi.

Za tento priestupok jej bola udelená pokuta vo výške 906,3 milióna rubľov, čo je v prepočte asi 12,1 miliónov amerických dolárov, respektíve 9,94 milióna eur.

Samotné rozhodnutie padlo ešte v auguste minulého roka a spoločnosť Apple v ňom bola obvinená za zneužívanie dominantného postavenia v internetovom obchode App Store.

Prešetrenie iniciovala firma Kaspersky Lab

Toto konanie vraj obmedzovalo konkurenciu s aplikáciami pre iOS a iPadOS zariadenia a po prvýkrát sa objavilo v roku 2019 potom, ako kompetentní začali zakazovať aplikácie rodičovskej kontroly na používanie konfiguračných profilov.

Spoločnosť CyberSecurity Kaspersky Lab podala v tejto súvislosti sťažnosti na FAS, na základe vymazania aplikácie Kaspersky Safe Kids. Do tej doby bola k dispozícii v App Store celé tri roky a jej prítomnosť nikomu neprekážala.

Apple ako reakciu uvidelo, že s „úctou“ nesúhlasí s rozhodnutím FAS a ako sa dalo očakávať, firma sa voči nemu odvolá čo najskôr to bude možné. Prípad budeme samozrejme sledovať a o všetkom vás včas informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.