Samsung kopíruje Apple so slúchadlami Galaxy Buds Pro

Samsung chystá premiéru nového smartfónu Galaxy S21, ktorého by sme sa mali dočkať už v januári 2021. Pri tejto príležitosti nám firma ukáže aj slúchadlá Galaxy Buds Pro. Názov nie je to jediné, čo sa podozrivo podobá na AirPods Pro. Samsung skopíruje aj unikátnu funkciu Spatial Audio a mnohé ďalšie.

O týchto skutočnostiach informoval samotný výrobca. Hoci nás od termínu predstavenia delí niekoľko týždňov, určité zmienky o nových slúchadlách bolo možné dohľadať v aplikácii Galaxy Wearable.

Dizajn Galaxy Buds Pro bude podobný, ako u pôvodných Galaxy Buds a to platí aj pre funkcie. Modernejšia verzia ale ponúkne takzvaný 3D zvuk pre videá, ktorý by mal zabezpečovať to isté, ako Spatial Audio (priestorový zvuk) od Apple.

Táto funkcia je k dispozícii po aktualizácii na iOS 14 alebo iPadOS 14 a inžinieri ju navrhli tak, aby poskytovala „kinové zážitky“ z filmov. Na všetko slúži „dynamické sledovanie hlavy„, vďaka čomu nadobudnete dojem, že zvuk vychádza z jedného miesta a nemení sa ani pri vašom pohybe.

Na podobnom princípe má fungovať aj „3D zvuk pre videá“ od Samsungu. Firma ho opisuje takto: Počúvajte živý, pohlcujúci zvuk, prichádzajúci zo všetkých strán tak, že pri sledovaní videí budete mať pocit, ako by ste boli uprostred scény. Pre čo najlepší zážitok je potrebné mať slúchadlá v blízkosti telefónu.

Slúchadlá Galaxy Buds Pro dostanú tak isto ekvalizér s viacerými predvoľbami a prispôsobiteľné dotykové ovládanie s funkciou „Findy My EarBuds“ (čo vám to len pripomína?). Čerešničkou na torte bude takzvaný Ambient Sound, ala alternatíva pre režim „Transparency“ v AirPods Pro.

Ako sme už uviedli na začiatku Samsung predstaví svoje Galaxy Buds Pro pravdepodobne v januári 2021. Hoci ešte nepoznáme presné ceny, mali by sa pohybovať na úrovni 200$. Myslíte si, že budú úspešnejšie než AirPods Pro? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Ľudia čoraz viac prechádzajú na Mac. Žeby už nechceli Windows?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.