Samsung Galaxy S21 príde zrejme bez nabíjačky v balení

História sa opakuje. Samsung sa už nejedenkrát z niečoho vysmieval a o pár rokov, či dokonca mesiacov urobil to isté. Posledný útok na Apple sa týkal odstránenia adaptéra z balenia iPhonu. Dnešné fámy a dokumentácia naznačujú, že ho nebude mať ani pripravovaný Samsung Galaxy S21.

Brazílsky web Tecnoblog uviedol, že modely Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra boli schválené spoločnosťou ANATEL, ktorá je ekvivalentom FCC (v USA). Smartfóny majú kódové označenia SM-G991B / DS, SM-G996B / DS a SM-G998B / DS a ich predstavenie očakávame v januári 2021.

Hoci ANATEL neprezrádza veľa podrobností, odhaľuje jednu pozoruhodnú zmenu. Agentúra tvrdí, že ani jedno zariadenie nedostane nabíjačku v balení. Súčasťou smartfónov z produktovej rady Galaxy S21 nemajú byť dokonca ani slúchadla.

O podobných špekuláciách sme písali už dávnejšie, no teraz sa viacmenej „oficiálne“ potvrdili. Je doslova iróniou, že sa Samsung vysmieva z odvážnych krokov spoločnosti Apple, keď ani nie o pol roka neskôr urobí to isté.

Niektorí fanúšikovia si určite spomínajú na kampaň z roku 2017, v ktorej sa spoločnosť vysmievala Applu z iPhonu 7, bez 3,5mm jacku. Keď juhokórejský gigant predstavil Galaxy Note 10 (bez jacku), všetky reklamy stiahol z YouTube.

Na záver len spomenieme, že brazílsky minister pre ochranu spotrebiteľov zvažuje vyvinúť silný nátlak na Apple, aby v krajine predával iPhone s nabíjačkou v balení. Ak sa mu to podarí, to isté sa bude zrejme týkať aj spoločnosti Samsung. Aký je váš názor na túto tému? Napíšte ho do komentára.

Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú dnes zdarma
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.