V dnešnej dobe nie je kopírovanie v technologickom svete nič výnimočné. Inovácia sa vymýšľa len veľmi ťažko. Čo však skopírovanie ikonky funkcie od najväčšieho rivala na prezentácii pred tisícimi ľuďmi? Samsung s tým evidentne nemá problém.

Samsung okopíroval ikonku Face ID

Ešte včera predstavil Juhokórejský gigant úplne novú funkciu Samsung Pass. V podstate súvisí so zabezpečovacími technológiami. Pomocou senzoru otlačkov prstov alebo pomocou vašej tváre si vďaka nej môžete bez problémov otvoriť napríklad vaše internetové bankovníctvo. Funguje to na podobnom princípe ako Touch ID a Face ID od spoločnosti Apple.

- Reklama -

Nad týmto faktom sa samozrejme netreba pozastavovať. Podobné zabezpečenie je v technologickom svete v roku 2020 už v podstate štandardom. Nebudeme tu teda rozoberať kto od koho akú funkciu odkopíroval (aj keď sa Smausng evidentne dosť inšpiroval). To čo nás však prekvapilo a tiež tisíce fanúšikov Applu po celom svete bola ikonka Face ID, pomocou ktorej bol Samsung Pass pred verejnosťou prezentovaný.

Samsung okopíroval ikonku Face ID. Použil ju na prezentácii.
Ikonka Face ID – svetapple.sk

Argumentácia typu, že je len podobná tu bude zbytočná

Samozrejme niektoré ikonky sa na seba môžu podobať. Ono je to ťažké vymyslieť niečo úplne iné, čo by vyjadrovalo určitý druh funkcie. Ak by sa teda ikona na tú od Apple maximálne podobala, pravdepodobne by z toho nikto nerobil veľké haló. V tomto prípade ide ale o maximálne rovnakú ikonu. Nečudovali by sme sa, keby ju nepozorný zamestnanec skrátka stiahol a priložil do grafiky.

Všimnite si najmä zaoblených hrán, ktoré sa nachádzajú na každej strane. Tak isto sú tu totožné aj oči, nos a ústa. Je síce pravda, že ikonka od Samsungu má na oko bližšie pri sebe nos a ústa. Je to ale pravdepodobne jediný pozorovateľný rozdiel. V opačnom prípade ide o úplne to isté, čo je až trochu smiešne.

Pokiaľ si navyše myslíte, že „tvárička“ pochádza z roku 2017, kedy prišiel na trh prvý model (iPhone X) s Face ID, ste na omyle. Ikonku firma používala už v roku 1984 a používateľom Macu môže pripomínať aplikáciu Finder. Konkrétne sa po prvý krát objavila v revolučnom Macintoshi. Čo si o tom myslíte? Kopíroval Samsung alebo nie? Podľa nás jednoznačne áno.

Samsung okopíroval ikonku Face ID. Použil ju na prezentácii.
Samsung okopíroval ikonku Face ID. Použil ju na prezentácii. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.