Spoločnosť Apple dnes (29. augusta) rozoslala pozvánky na ďalšiu a toho roku už poslednú Keynote. Počas nej budú predstavené nové zariadenia z dielne Apple a teda, všetky špekulácie a dohady posledných mesiacov sa buď potvrdia alebo vyvrátia.

„See you on the 7th“

Apple rozoslalo pozvánky na Special Event so sloganom „See you on the 7th“, teda „vidíme sa siedmeho“, ktorý sa bude konať v stredu, 7. septembra o 10:00 miestneho času v Bill Graham Civic Auditorium v San Franciscu.

- Reklama -

Na jesennom evente v Kalifornii sa očakáva predstavenie ďalšej generácie iPhonu, pravdepodobne iPhone 7 a iPhone 7 Plus, pri ktorých sa očakáva zlepšenie fotoaparátu, nový procesor A10 a pohybový koprocesor M10, ktoré dohromady zrejme budú vytvárať opäť najvýkonnejší smartfón na trhu. Zároveň sa očakáva aj pridaná ochrana pred vodou a nepopulárna zmena – odstránenie 3,5 jacku či tlačidla Domov.

Obidve zariadenia by mali vyzerať podobne ako iPhone 6s či 6s Plus, s rovnakými rozmermi displejov a tela. Jediná zmena na povrchu by sa mala týkať odstránenia línii antény. Rýchlejšie wi-fi, LTE a taktiež aj rozšírenie maximálnej kapacity zariadenia na 256 GB (pravdepodobne len model Plus) a 3 GB RAM sú ďalšie novinky, ktorých by sme sa mali dočkať.

iOS 10 ale aj macOS Sierra

Na prezentácii by sme mali vidieť aj novinky ohľadom Apple Watch, ktoré by mohli obsahovať lepšiu vodeodolnosť, vylepšený procesor a vstavané GPS. Nové funkcie však znamenajú aj väčšie nároky na batériu, preto by sa mala zvýšiť aj kapacita batérie. Taktiež by reč mohla padnúť aj o iPadoch či Macoch.

Tak ako na jarnom WWDC Apple uviedlo dostupnosť softvérových noviniek, jeseň je to obdobie, kedy Apple sprístupní finálne verzie iOS 10, macOS Sierra, watchOS 3 a tvOS 10. Dostupnosť týchto verzií by mala byť 16. alebo 23. septembra. Uvidíme sami, ako nás Apple prekvapí alebo sklame, každopádne, Keynote sa bude dať sledovať klasicky on-line.

Screenshot_60

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -