Odstránenie nabíjacieho adaptéra a slúchadiel EarPods z balenia vošlo do platnosti pri uvádzaní iPhonu 12 na trh. Od tej doby sa štandardom stal len napájací kábel a informačné letáky s nálepkou. V prípade niektorých krajín to však malo iný scenár. Napríklad vo Francúzsku boli EarPods pridávané dokonca aj k iPhonom 13.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako nakonfigurovať ovládanie a funkcie slúchadiel AirPods Pro

Spoločnosť Apple bola povinná priložiť slúchadlá EarPods k iPhonu kvôli francúzskemu zákonu, ktorý vyžadoval aby sa každý smartfón predávaný v krajine dodával so súpravou handsfree. To však od 24. januára 2022 už nebude platiť. Zákon bol teraz zmenený v prospech zníženia ekologickej stopy digitálnych zariadení.

Spoločnosť Apple prestala v balení iPhonu dodávať slúchadlá EarPods a napájací adaptér s odôvodnením, že tak robí s cieľom čiastočne znížiť svoju ekologickú stopu. Po odstránení oboch doplnkov sa krabička iPhonu výrazne stenčila. Apple naviac odstránilo oba predmety aj zo starších modelov iPhonu, ktoré naďalej predával.

EarPods

Napriek vyhláseniu spoločnosti Apple sa od nej vyžadovalo, aby vo Francúzsku naďalej dodávala iPhony so slúchadlami EarPods. Dôvodom mala byť ochrana používateľov proti elektromagnetickým vlnám, ktoré mohli byť spôsobované držaním smartfónu vedľa hlavy počas volania. K predídeniu právnych problémov a obštrukcií tak bola jablková spoločnosť nútená EarPody nechať v balení.

To sa ale už o pár dní zmení. Podľa nového zákona už výrobcovia smartfónov nebudú nútení pribaľovať slúchadlá do škatule. Namiesto toho musia len zabezpečiť, aby boli kompatibilné slúchadlá k dispozícii samostatne ako voliteľné príslušenstvo. Podľa oznámenia, ktoré zverejnil francúzsky operátor Fnac, sa od 24. januára iPhony nebudú dodávať so slúchadlami EarPods v balení.

Ako vnímate odstránenie adaptéru či slúchadiel z balenia iPhonov vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here