Apple vie ako spropagovať kvalitu natáčania videa na jeho iPhone 11 Pro. Na YouTube spoločnosti sa objavilo nové video, ktoré bolo venované Čínskemu novému roku. Pozrite sa na krátky 8 minútový film a behind the scenes video, ktoré dokumentuje jeho tvorbu.

Shot on iPhone: Apple oslavuje čínsky nový rok.

To, že spoločnosť Apple oslavuje nejakú udalosť podobným krátkym videom nie je nič výnimočné. V tomto prípade sa jedná o niečo, čo robí táto firma v podstate každoročne. Najnovší počin zo série „Shot on iPhone“ má dĺžku 8 minút a názov „Daughter“ (Dcéra). O tvorbu tohto diela sa postaral Theodore Melfi.

- Reklama -

V hlavnej úlohe si tu potom zahrala herečka Zhou Xun. Pokiaľ si chcete pozrieť fantastické schopnosti zariadenia, ktoré práve možno držíte v ruke alebo ho máte schované vo vrecku, pokračujte nižšie.

Apple oslavuje čínsky nový rok
Shot on iPhone: Apple oslavuje čínsky nový rok. – svetapple.sk

Tvorcovia použili na natáčanie filmu len iPhone 11 Pro. Samozrejme k tomu bolo pridané aj určité profesionálne príslušenstvo aby boli zábery úplne dokonalé. Nejedná sa však o žiadne iné kamery za tisíce dolárov. To by tak trochu strácalo zmysel.

Samotné Apple tento krátky film popisuje ako film troch generácii žien, ktoré sa stretnú na čínsky nový rok. Musíme uznať, že po vizuálnej stránke miestami poznať, že sa možno nejedná o profesionálnu kameru. Na druhú stranu budete mať dojem profesionálnej kamery počas väčšiny času trvania filmu. A to je správne.

Apple oslavuje čínsky nový rok
Film je natočený na iPhone 11 Pro – svetapple.sk

iPhone by nemal slúžiť výhradne na takéto účely. Mal by slúžiť na to aby ste s ním vybavili všetko čo potrebujete. Občas medzi podobné činnosti patrí aj natočenie nejakého videa prípadne zostrihanie jednoduchého amatérskeho filmu. Vďaka kvalite jeho trojice šošoviek, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane to môžete urobiť tak dobre, že samotnému výsledku nebudete veriť ani vy sami. Všetko je to len o šikovnosti.

Okrem samotného filmu môžeme nazrieť aj do jeho zákulisia vďaka druhému, trojminútovému videu „Behind The Scenes“. Do komentáru nám nezabudnite napísať, čo si o tomto diele myslíte vy. Nám sa veľmi páči a od Apple očakávame viacej takýchto videí.

https://youtu.be/bvtwWhKdxhM
https://youtu.be/dj6Lw7jnqBI
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.