Hlasová asistentka Siri nám stále až tak veľmi nehovorí, pretože ju Apple stále nenaučilo rozprávať našim rodným jazykom. Momentálne sa ale pracuje na češtine a ako iste vieš to je už len malinký krôčik ku nám na Slovensko. Najnovšie informácie hovoria o pomerne zaujímavej technológií, ktorá by už onedlho mohla byť súčasťou práve Siri. Hlasová asistentka by mala vedieť rozoznať náš hlas!

Rozpoznávanie hlasu

Siri je fantastický hlasový asistent, ale ako sa ukazuje takmer stále, nie je úplne dokonalý. Sú tu nejaké tie rezervy, ktoré ho skrátka trošku diskreditujú a pre ktoré musí na jeho funkcionalite Apple poriadne zapracovať. Jedna z týchto vecí je aj napríklad bezpečnosť. Apple už dávnejšie sprístupnilo funkciu „Hey Siri“, vďaka ktorej môžeš svojho hlasového asistenta osloviť prakticky kedykoľvek, keď je v blízkosti tvoj smartfón pomocou tejto jednoduchej frázy.

- Reklama -

Problém ale spočíva v tom, že v minulosti sa napríklad objavila bezpečnostná chyba, kedy sa dalo pomocou Siri komplikovaným spôsobom dostať až ku fotografiám v tvojom telefóne a to určite nikoho nepotešilo. Apple túto chybu samozrejme fixklo, ale to neznamená, že sa nemôže stať niečo podobné. Predsa len aj iOS má svoje rezervy a niekedy sa bezpečnostná chyba objaví. Ako ale zabezpečiť to, aby si Siri používal len ty a aby sa nikto nemohol dostať ku tvojim osobným údajom či súborom? Pomocou rozpoznania hlasu.

Siri - svetapple.sk

To je presne nový patent, ktorý Apple získalo. Siri by sa mala naučiť to, ako rozprávaš a na základe toho jej funkcie sprístupniť len tebe. Znie to jednoducho, ale rozpoznávanie hlasu je dnešnej dobe stále celkom problém. Nie je to dokonalá technológia a je náročné človeka podľa nej skutočne identifikovať. Apple na to išlo ale lišiacky.

Ešte skôr ako tvoj hlas, bude Apple počúvať to, čo povieš. Nebude ju totižto zapínať povelom „Hey Siri“ ako dnes, ale takým povelom, aký si aj sám navolíš. Pravdepodobne ho budeš musieť veľakrát opakovať, ale to vôbec nevadí, keď Siri naučíš tvoj hlas, bude oddaná už len tebe, nikomu inému. Ak by aj mala nejaké to pochybenie, automaticky si vypýta Touch ID či číselný kód. Nebude teda len ešte inteligentnejšia ako dnes, ale aj omnoho bezpečnejšia!

Siri - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.