Exkluzívne seriály z produkcie Apple TV+ sa prakticky od štartu služby stretávajú s vysokou obľubou u kritikov. V priebehu rokov sme mohli byť svedkami množstva ocenení, ktoré si zobrali domov práve filmy a seriály z jablkovej filmovo seriálovej produkcie. Britská obdoba Oscarov BAFTA oznámila štyri nominácie pre filmy Apple TV+.

Prečítajte si tiež  Podvodníci nemajú zábrany ani pri vojne, ESET varuje pred falošnými zbierkami na pomoc Ukrajine

Až tri zo štyroch nominácií sa ušli filmu CODA, ktorý žne u kritikov jednu výbornú recenziu za druhou. Vďaka zdvojnásobeniu počtu nominácií za filmy z roku 2021 sa Apple TV+ uchádza o cenu Bafta v štyroch kategóriách, od scenára až po herecké obsadenie. Bafta ocenila dva filmy spoločnosti Apple, pričom film „CODA“ získal nominácie v hlavných kategóriách. Jednu nomináciu si vyslúžila aj snímka. „The Tragedy of Macbeth

Nominácie na cenu BAFTA

  • Najlepší adaptovaný scenár: Sian Heder – film „CODA“
  • Najlepšia herečka v hlavnej úlohe: Emilia Jones – film „CODA“
  • Najlepší herec vo vedľajšej úlohe: Troy Kotsur – film „CODA“
  • Najlepšia kamera: Bruno Delbonnel – film „The Tragedy of Macbeth“

Apple TV+ CODA

Bafta udeľuje aj samostatnú cenu „EE Rising Star Award“, o ktorej výsledku rozhodne verejnosť. Tento rok je medzi nominovanými aj Ariana DeBose, ktorá je divákom Apple TV+ známa najmä vďaka svojej úlohe učiteľky v mestskej škole v seriáli „Shmigadoon!“.

Okrem filmov má Bafta aj samostatné udeľovanie televíznych cien, ktorých nominácie budú vyhlásené 30. marca 2022. V tejto kategórii je taktiež možné očakávať niekoľko zárezov zo strany Apple TV+. Filmové ceny Bafta budú slávnostne odovzdané 13. marca 2022.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBAFTA
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.