iPhone 5 nebol práve najšťastnejšou generáciou. Kým prvé tmavé modely mali problém so strácaním farby,to ešte marketingový riaditeľ Applu  okomentoval ako bežnú vec. Ďalšia časť užívateľov sa prezmenu sťažovala na problémy s batériou. Toto trápilo aj mňa ak sa mám priznať. Apple preto minulý rok spustil program výmeny batérie pre ľudí, ktorí mali problém so zariadeniami, predávanými medzi septembrom 2012 a januárom 2013, aby si tieto zariadenia vymenili.

Ako to teda bude?

Spoločnosť pôvodne vravela, že program platí nanajvýš dva roky od kúpy vadného telefónu, čiže v rámci európskej dvojročnej záruky. Teraz však vraví, že užívatelia majú nárok na bezplatnú výmenu batérie až po dobu troch rokov od kúpy zariadenia, čo sa dá pokladať za pozitívne gesto. Prekvapivo, podobný problém sa mohol vyskytnúť aj pri iPhone 5C, ktorý používa takmer rovnaké súčasti, batéria je tu však objemnejšia ako pri iPhone 5. Či Apple plánuje spustiť podobný program aj v prípade iPhone 5C, sa dozvieme neskôr.

Zdroj: iPhone in Canada

Prečítajte si tiež  iPhone 12 je v zľave. Je to geniálny vstup do sveta iOS za rozumnú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.