Jablková spoločnosť sa chystá zverejniť svoje finančné výsledky za Q2 2020 už 30. júla. Podľa mnohých analytikov sa môžeme dočkať rôznych prekvapení. Jedným z najväčších majú byť služby. Apple dosiahne o cca 15% lepšie čísla, v porovnaní s minulým rokom.

Služby Apple môžu dosiahnuť rekordné tržby!

Cupertinský gigant neustále rastie. Nehovoríme teraz o predaji produktov, ktoré mohli byť počas druhého štvrťroka 2020 mierne ohrozené vplyvom pandémie koronavírusu. Stále tu máme k dispozícii služby ako App Store, Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+ a podobne, ktoré zarábajú viac ako slušne.

Počas posledných troch mesiacov to mohlo byť údajne až 13,1 miliardy amerických dolárov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 sa bavíme o cca 15% náraste.

Za všetkým sa pochopiteľne podpísal práve obchod s aplikáciami. Ľudia trávia viacej času vo svojich domovoch a využívajú rôzne druhy softvéru na zábavu alebo prácu. Logicky teda o niečo viac míňajú a Apple na tom profituje.

Apple Music má aktuálne viac ako 60 miliónov predplatiteľov. Aj keď sa jedná v porovnaní so Spotify len o polovicu, stále je to obrovské číslo, ktoré zarába peniaze. Zvyšné služby ako Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+ a podobne zatiaľ nezožali žiadnu slávu. To ale neznamená, že sa im v budúcnosti nebude dariť.

Jablková spoločnosť sa sústredí na všetky možnosti, ako ich podporiť. Nechajme sa prekvapiť, čo nám napokon prinesie budúcnosť. Za nás je to správna cesta, od ktorej máme veľké očakávania. Aké služby využívate vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 16.1.1 pre všetkých používateľov. Toto nová aktualizácia prináša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.