Analytické spoločnosti IDC a App Annie vo svojich najnovších správach vyhlásili, že obchod iTunes App Store môže behom nasledujúcich štyroch rokov zvýšiť svoje tržby až na dvojnásobok. Spoločnosti to očakávajú na základe štatistiky z minulého roku, v ktorom mal Apple tržby z App Storu vo výške 10 miliárd dolárov.V roku 2018 by to mohlo byť až 20 miliárd, z čoho samotní vývojári dostanú až 14 miliárd. CEO spoločnosti App Annie Bertrand Schmitt povedal v istom rozhovore, že sa jedná o konzervatívnu predpoveď, pričom za upynulé dva roky musela spoločnosť meniť svoje predpovede, keďže skutočné čísla prekonávali očakávania.

Existuje šanca

Existuje šanca, že tržby z App Storu budú výrazne ovplyvnené zahájením predaja hodiniek Apple Watch, pričom prvé aplikácie pre hodinky sa už teraz začínajú dostávať na verejnosť. Zároveň naznačujú, že čoraz viac vývojárov sa začína orientovať na freemium aplikácie, ktorých zisk pochádza z in-app nákupov. Prekvapivo sa však tomuto obchodnému modelu darí viac na Androide ako na iPhone. Nakoniec netreba zabúdať ani na tržby z reklám, ktoré sú dôležité na oboch platformách. Len minulý rok tvorili reklamy 68% všetkých tržieb na trhu mobilných aplikácií v USA.

Zdroj:Re/code
Prečítajte si tiež  Nabíjačka UsBidi dobíja dvakrát rýchlejšie, svieti, nezamotáva sa a po dobití sa sama vypne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.