K letu už každoročne patrí teplo, slnko, voda a vylihovanie v prírode. Čo však mnohým počas letných dní strávených v prírode chýba? Ak je to elektrika na dobíjanie mobilu a chladený nápoj po celý deň, libanonský mladík pre nás našiel riešenie.

Solárne ležadlo v neónových farbách, ktoré zostrojil v rámci univerzitného projektu dokáže nabiť smartfón, vychladiť nápoj a uskladniť najcennejšie drobnosti, ktoré inak často nechávame skryté pod uterákmi alebo v teniskách.

- Reklama -

Autorom tohto projektu je 23-ročný študent architektúry Antoine Sayah, ktorý zdieľaním ležadla na Instagrame predal viac ako 60 prototypov (v hodnote 150 dolárov za kus) v priebehu prvých dvoch týždňov. Ležadlo má zabudovaný 5W solárny panel a chladničku na nápoje. Je šité z nepremokavého materiálu a vystužené na podoprenie hlavy a chrbta.

Je možné ho zložiť do 4 polôh a vďaka vhodným a ľahkým materiálom je jednoduché aj jeho prenášanie. V reliéfnej časti je všité praktické vrecko na zips, do ktorého je možné uložiť malé cenné predmety (napríklad nabíjaný mobilný telefón.

Ekologický univerzitný projekt talentovaného Sayaha prerástol v potenciálny produkt, po ktorom každým dňom stúpa dopyt. V súčasnosti dokáže Sayaha a jeho tím vyrobiť 10 solárnych ležadiel denne. Mladý inovátor však neustále oslovuje nových investorov, aby mu pomohli rozšíriť produkciu a prijať pribúdajúce objednávky klientov z celého sveta.

4 výhody solárneho ležadla:

1. Nabije váš mobil

2. Vychladí váš nápoj

3. Uskladní vaše cennosti

4. Je skladné a pohodlné vďaka vystuženému záhlaviu

solarne lehatko2

Sayahov tím predstavil už aj prototyp väčšieho ležadla, ktoré je možné zložiť do tvaru pohovky alebo postele. Je vybavené 7W solárnou baterkou a čoskoro si ho budeme môcť objednať aj my.

1

2

Zdroj:PCespres.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.