V poslednej dobe toho v Apple nakupujú podozrivo veľa. Najnovšie to bola malá spoločnosť Voysis AI, ktorá sa zaoberá umelou inteligenciou. Táto firma vyvíjala platformu, poskytujúcu hlasovým asistentom rozšírené možnosti porozumieť prirodzenému jazyku. Informuje o tom Bloomberg.

Spoločnosť Apple značne vylepší Siri

Vyzerá to tak, že Siri sa čoskoro dočká veľkého zlepšenia. Apple sa neustále snaží, aby bola jeho hlasová asistentka čo možno najautentickejšia. Po novom by mu k tomu mohla pomôcť vyššie uvedená akvizícia spoločnosti Voysis AI. To, že by Siri lepšie rozumela vášmu prirodzenému jazyku v zásade znamená, že by ste už nemuseli meniť tón a ani rečový prejav. Netvrdíme, že to dnes musíte robiť pri každej požiadavke. Niekedy však nemáte na výber.

Podľa dostupných informácii umožnila platforma od Voysis (pred akvizíciou) vyhľadávanie produktov prostredníctvom hlasových povelov úplne iným a novým spôsobom. Asistentovi ste tak mohli povedať „Potrebujem novú LED TV“ alebo „Ukáž mi 4K TV“. Prepracovaná umelá inteligencia okamžite vyhovela týmto požiadavkom, čo bolo podľa štatistík až 3x rýchlejšie, ako písanie textu do Google.

Apple narúšalo súkromie svojich zákazníkov. Cez Siri mohli odpočúvať viac ako si myslíte. - svetapple.sk
Spoločnosť Apple značne vylepší Siri

Bloombeg uvádza, že práve Apple bude chcieť využívať nové technológie, ktoré zakúpilo k tomu, aby bola Siri o niečo prirodzenejšia. Mohli by ste na ňu skrátka hovoriť ako na človeka a ona by vám vedela odpovedať podstatne krajšie, ako dnes.

Platforma od Voysis navyše prináša aj vývojárom obrovské možnosti v lepšom zakomponovaní hlasového asistenta do rôznych aplikácii. Jablková spoločnosť tento nákup pre Bloomberg okrem iného aj okomentovala. Samozrejme, dočkali sme sa klasickej informácie, ktorá nám dokopy nič neprezradila.

Čas od času nakupujeme menšie technologické spoločnosti a všeobecne nehovoríme o našich zámeroch alebo plánoch.

To, kedy sa dočkáme reálnych výsledkov, teda nevieme. Nedávno sme informovali, že Siri bude vedieť po slovensky. Pokiaľ by sa to spojilo s prirodzeným rečovým prejavom, hlasový asistent by nadobudol aj v našich končinách úplne iný zmysel. Zatiaľ je to ale iba hudba budúcnosti. Nechajme sa prekvapiť.

Siri je lepšia ako Amazon Alexa ale horšia ako Google Assistant.
Spoločnosť Apple značne vylepší Siri. Používanie má byť prirodzenejšie.
Prečítajte si tiež  Kedy Apple predstaví a vydá iOS 14?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -