Téma Apple versus Windows predstavuje známu a poriadne obohranú pesničku. Obe firmy patria k svetovej špičke a to nielen na poli technológií a inovácií. Napriek tomu, že sa firme Apple darí z roka na rok čoraz viac, korunu za najhodnotnejšiu spoločnosť si tentokrát nasadil Microsoft.

Firma Microsoft získala status najhodnotnejšej firmy sveta, čím detronovala doteraz vedúci Apple. Na treťom mieste sa umiestnil ropný magnát Aramco, saudskoarabská spoločnosť podnikajúca v priemysle s ropou a zemným plynom.

- Reklama -

Microsoft momentálne disponuje trhovou hodnotou vo výške neuveriteľných 2,46$ bilióna, zatiaľ čo Apple mierne zaostáva s 2,43$ biliónovou hodnotou. Pokles jablkovej firmy na trhu je podľa vedúcich analytikov z Wall Street následok „neuspokojivých“ kvartálnych výsledkov, aj napriek tomu, že sa firme extrémne darilo v predajoch produktov.

Apple vs Microsoft

Reporty a prognózy nasvedčujú tomu, že konkurenčný boj medzi oboma gigantami sa bude v nasledujúcich rokoch ešte viac prehlbovať. Obe spoločnosti majú v pláne investovať nemalé peniaze do rozšírenej reality a prvkov spojených s touto technológiou. Na stole je aj očakávaný scenár, v ktorom Apple pomaly začne vstupovať do automobilového priemyslu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.