Téma Apple versus Windows predstavuje známu a poriadne obohranú pesničku. Obe firmy patria k svetovej špičke a to nielen na poli technológií a inovácií. Napriek tomu, že sa firme Apple darí z roka na rok čoraz viac, korunu za najhodnotnejšiu spoločnosť si tentokrát nasadil Microsoft.

Prečítajte si tiež  Komentár: Rivalita medzi spoločnosťami Apple a Microsoft opäť narastá

Firma Microsoft získala status najhodnotnejšej firmy sveta, čím detronovala doteraz vedúci Apple. Na treťom mieste sa umiestnil ropný magnát Aramco, saudskoarabská spoločnosť podnikajúca v priemysle s ropou a zemným plynom.

- Reklama -

Microsoft momentálne disponuje trhovou hodnotou vo výške neuveriteľných 2,46$ bilióna, zatiaľ čo Apple mierne zaostáva s 2,43$ biliónovou hodnotou. Pokles jablkovej firmy na trhu je podľa vedúcich analytikov z Wall Street následok „neuspokojivých“ kvartálnych výsledkov, aj napriek tomu, že sa firme extrémne darilo v predajoch produktov.

Apple vs Microsoft

Reporty a prognózy nasvedčujú tomu, že konkurenčný boj medzi oboma gigantami sa bude v nasledujúcich rokoch ešte viac prehlbovať. Obe spoločnosti majú v pláne investovať nemalé peniaze do rozšírenej reality a prvkov spojených s touto technológiou. Na stole je aj očakávaný scenár, v ktorom Apple pomaly začne vstupovať do automobilového priemyslu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.