Apple len niekoľko dní dozadu oznámilo nemylú informáciu o tom, že Apple Music Festival je minulosťou. Po 10. rokoch sa ho žiaľ nedočkáme. Sklamalo to milióny ľudí po celom svete, no najmä tých v Londýne, ktorý sa už možno pripravovali na tie najlepšie koncerty. Nevýhodu Apple možno ani nechce ale využil najväčší konkurent streamovacej služby. Spotify predstavilo vlastný festival „Who We Be“!

Spotify tvrdo proti Apple Music

Možno, že o tom v Spotify ani  len nevedeli a chceli pripraviť alternatívu k Apple Music festivalu. Ten sa odohrá 30. novembra v Alexandra Palace v Londýne. Festival nebude zadarmo. Vstupenky si budeš môcť zakúpiť už tento pondelok a cena za jednu bude 35 libier. Spotify názov festivalu nevybralo náhodou „Who We Be“ je totižto názov jedného veľmi populárneho playlistu, ktorý v streamovacej službe odoberá 143 tisíc používateľov.

- Reklama -

Čo sa týka hudobného obsadenia na festivale, tí, ktorí žijú v Londýne sa majú na čo tešiť. Vystúpia tu napríklad Bugzy Malone, Cardi B, Dizzee Rascal, Giggs, J Hus a Stefflon Don. Všetko by malo byť samozrejme zaznamenané na video či audio. Je dosť možné, že sa to bude pomocou Spotify aj naživo vysielať, to ešte uvidíme. Prečo ale Apple tento rok neorganizovalo vlastný festival? Dôvodov môže byť hneď niekoľko no zo všetkého najviac nám z toho vychádza zmena stratégie. Napríklad rapper Drake má so spoločnosťou Apple nadviazané úzke partnerstvo. To sme mali možnosť sledovať počas jeho minuloročného turné. Výnimkou nie je ani populárna popová speváčka Taylor Swift, ktorá v spolupráci s Applom ponúkla exkluzívny koncert.

Uvidíme akých ďalších zaujímavých spoluprác sa v budúcnosti ešte dočkáme. Taktiež ešte nikto nepovedal, že sa festivalu od Apple už nikdy nedočkáme. Bolo by to super, minimálne pre tých, ktorí žijú v Londýne a na takejto akcií majú možnosť vidieť svojho obľúbeného interpreta. Tento rok v tomto smere zaboduje jednoznačne Spotify!

Spotify - svetapple.sk
Spotify – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.