Hodinky Apple Watch môžu už o pár rokov dostať revolučné funkcie. Apple podľa nedávne podaných patentov skúma možnosti náramkov, ktoré budú schopné meniť farbu a tvar. Okrem toho budú schopné zobrazovať informácie a otvárať aplikácie aj bez dotyku obrazovky.

Vo februári 2023 bol spoločnosti Apple udelený patent na náramok hodiniek Apple Watch, ktorý by používatelia mohli ľubovoľne meniť. Konkrétne sa jedná o zmenu farby, ktorá by sa prispôsobovala tomu, čo má používateľ na sebe. Majiteľ hodiniek by tak mal niekoľko farebných možností, z ktorých si môže vybrať.

Patent je založený na technológii „Band Identifier System For Wearable Devices“ – Systém identifikácie náramku pre nositeľné zariadenia. Tento proces sa zameriava na komunikáciu komponentu NFC, s okolitými objektami, čo by v konečnom dôsledku vyústilo v zmenu farby remienka či inej časti hodiniek.

 

Patent Apple Watch náramok
Zdroj: PatentlyApple

Ako sa uvádza v patente, operácie zariadenia ako napríklad farba, téma alebo obsah zobrazený na zariadení, môžu byť čiastočne založené na identifikácii konkrétneho objektu. Iniciatívou spoločnosti Apple je aby v budúcnosti táto technológia nemenila výlučne farbu remienka, ale aby sa menil celý vzhľad hodiniek Apple Watch.

Na dnešné pomery sa však skôr bavíme o prehnanom sci-fi, ktoré je ešte niekoľko rokov vzdialené. Čo si o tomto zaujímavom nápade myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Zlé správy: Apple zdražuje HomePod mini v celej Európe. Ešte stále ho však môžete kúpiť za výhodnú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -