Steve Jobs bol, ako iste vieš, bývalý riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Apple. Založil ju spolu so Stevom Wozniakom ešte 1.4.1976. Dlhšie ju viedol, potom ho vyhodili a neskôr, keď bola v zlej finančnej situácií sa opäť vrátil späť a zachránil ju paletou revolučných produktov, ktoré zmenili svet. Jobs bol legenda, žiaľ navždy nás opustil v roku 2011, keď podľahol rakovine pankreasu. Je tu veľa vecí, ktoré Jobs nerobil a ostatní si ich užívali. Jobs napríklad nikomu nedával svoj autogram.

Steve Jobs a jeho podpis

Ak sa niekto niekedy dostal k podpisu Steva Jobsa inde ako na nejakej zmluve, pravdepodobne to bol jeden obrovský šťastlivec. Dôvod? Jednoduchý! Steve zo svojej vlastnej zásady nikdy nikomu nedával svoj autogram a malo to jeden dôvod, ktorý je logický a môžeme to označiť aj za také pokorné gesto. Jeho spoločnosť vždy vykazovala miliardové zisky, minimálne počas druhého obdobia, keď v nej znova pôsobil. Jobs bol poriadne bohatým mužom. Mal dom, staval jachtu a užíval si svoj strieborný Mercedes SL, na ktorom zo zásady nepoužíval registračné značky.

- Reklama -

Na druhú stranu si ale užíval len plody svojej ťažkej práce, v skutočnosti sa necítil ako nejaká celebrita či známa osobnosť. Akonáhle sa ho niekto spýtal či mu nedá autogram, prípadne sa ho opýtal, prečo nedáva svoj podpis na pamiatku ľuďom, odpoveď znela poväčšine “Nie som mediálna osobnosť, nebudem vám dávať podpis, som len riaditeľ spoločnosti, ako každý iný”. Samozrejme tieto informácie sú čerpané z literatúry, konkrétne z biografie Steva Jobsa od Waltera Isaacssona. Tento fakt bol spomínaný aj inde.

Práve na tomto konkrétnom príklad je krásne vidieť, že Jobs bol proste nad vecou. Mohol byť miliardár a známy natoľko, že si ho ľudia bežne fotili na ulici. Na druhú stranu ale chcel žiť ako normálny bohatý človek. Bol to len úspešný podnikateľ a svoje produkty chcel posunúť ľuďom, preto sa stal slávnym. To je ale všetko, nič viac Steve Jobs nechcel. Necítil sa, že patrí do nejakej smotánky. Bol to v podstate taký skromný miliardár a to sa nám na jeho povahe páčilo. Odporúčame prečítať si už spomínanú biografiu prípadne pozrieť nejaký film. Osobnosť akú mal Steve nemá veľa ľudí a myslíme si, že je to aj trošku škoda!

Jobs - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here