iPhone 8 je smartfón, na ktorý tu všetci už nejaký ten čas čakáme. V prvom rade pôjde o zariadenie, ktoré bude oslavovať jubilejné 10. výročie od predstavenia prvej generácie produktu. Zmeniť by sa nemal pomerne zásadne len jeho dizajn ale aj ovládacie prvky. Azda najväčšou novinkou by mala byť samozrejme predná strana, na ktorej nájdeme veľký 5,5″ dotykový OLED displej bez zbytočných hrán naokolo. Takto vyzerá miesto, kde toto zariadenie po prvý krát uzrie svetlo sveta. Bude to práve v divadle venovanom zakladateľovi spoločnosti Apple, Stevovi Jobsovi.

Steve Jobs Theatre

Divadlo Steve Jobsa je jedna z budov patriaca pod komplex Apple Parku, ktorý pomaly ale isto začína ožívať a začínajú v ňom pracovať prví zamestnanci. Niektoré časti sú už hotové, iné sa len napríklad začali zariaďovať. Tento rok bude predstavenie iPhonu 8 na pomerne netradičnom mieste. Bude to práve v tomto parku a v tomto divadle, ktoré sa viac menej nachádza kompletne pod zemou. Na vrchu nájdeme len okrúhlu budovu, ktorá slúži ako vchod a skladá sa zo strechy na veľkých sklenených sklách, ktoré slúžia ako nosníky. Len tak mimochodom ide o špeciálny patent Apple, ktorý niečo podobne vlastní ako jediný na svete.

- Reklama -

Tak ako všetko ostatné aj interiér divadla sa nesie evidentne v prísnom duchu prírody. Všade nájdeme svetlé drevo a biele farby. Dizajn je samozrejme jednoduchý a minimalistický. Ako iste vieš, čistota v prípade Apple zohráva najdôležitejšiu rolu. Vo vnútri bude 1000 miest na sedenie. Je to o dosť menej ako malo Apple doteraz na tak veľkých konferenciách z čoo vyčítame, že pozvaní budú len tí najdôležitejší z najdôležitejších a ktorýkoľvek novinár sa sem jednoducho nedostane. Momentálne by už malo byť všetko v značnom štádiu príprav aby divadlo mohlo 12. septembra slávnostne privítať novinárov a rôznych zamestnancov spoločnosti Apple.

Na fotkách nižšie nájdeš interiér divadla v pokročilej časti. Stále je samozrejme pozakrývaní igelitom, nakoľko v tom čase pravdepodobne prebiehali ešte nejaké práce či úpravy, ktoré mohli drevený obklad a lavice poškodiť, prípadne zašpiniť. Myslíme si ale, že dnes už sa v divadle rieši kompletné predstavenie a my sa môžeme tešiť na prvú Keynote, ktorá sa odohrá priamo v sídle spoločnosti Apple!

Na internete sa objavili aj veľmi zaujímavé dokumenty týkajúce sa samotnej stavby. Nájdeme tu napríklad rozmery celého podzemného a tiež nadzemného priestoru. Divadlo má v skutočnosti obdĺžnikový pôdorys a rozkladá sa na omnoho väčšej ploche ako sa zdá zvonku. Nižšie nájdeš aj fotografie interiéru.

Steve Jobs - svetapple.skSteve Jobs - svetapple.skSteve Jobs - svetapple.skSteve Jobs - svetapple.skSteve Jobs - svetapple.skSteve Jobs - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.