Ak si myslíte, že ste videli už všetko, predstavujeme vám YouTubera TechRaxa. Ten napríklad v roku 2015 rozbil 30 iPhonov kladivom kvôli vede. Dnes priniesol zase tak trochu nezmyselný ale zaujímavý drop test. Tento muž vyhodil Samsung Galaxy Fold, iPhone 11 Pro Max a Nokiu 3310 z 20. poschodia. Ako to dopadlo?

Muž vyhodil Samsung Galaxy Fold, iPhone 11 Pro Max a Nokiu 3310 z 20. poschodia.

Fantázii sa medze nekladú. Učíte vás niekedy napadlo, čo sa stane s vašim telefónom keď vám spadne z obrovskej výšky. Dlhé a špirálovité schodisko môže byť jedno z týchto miest na zamyslenie. YouTubera to evidentne napadlo tiež a tak sa rozhodol v záujme vedy preveriť odolnosť konkrétne troch telefónov. Tým prvým je Samsung Galaxy Fold. Teda skladačka od Juhokórejského giganta. Druhým telefónom je aktuálna novinka, iPhone 11 Pro Max a tretím klasická Nokia 3310 o ktorej odolnosti panujú najrôznejšie fámy.

- Reklama -

Jedna vec tak trochu tento test prekazila. Boli to práve schody. Točené schodisko bolo pomerne „úzke“. Dá sa teda povedať, že sa ani v jednom z troch prípadov nepodarilo zariadenia zhodiť z maximálnej výšky (cca. z 20. poschodia) na samotnú zem. Telefóny sa vždy zachytili niekde o zábradlie a skončili 5-10 poschodí pod YouTuberom. Aj tak im to ale evidentne stačilo. Hoci ako jediný na konci testu fungoval len iPhone 11 Pro Max, v stave v akom bol bol už prakticky nepoužiteľný a zrelí maximálne do koša. Dobre to schytal tiež Samsung. Ten pri druhom pokuse úplne skončil a už ani „neblikol“.

Čo nás ale prekvapilo tak legendárna Nokia 3310 „umrela“ už po prvom pokuse. Rozpadla sa na niekoľko častí a jej displej zaliali čierne, mŕtve pixely. Z technického hľadiska teda môžeme hovoriť, že najlepšie z trojice obstál práve iPhone. Na druhej strane ale môžeme tiež povedať objektívne, že takýto pád by asi neprežilo ani jedno zariadenie. Dostať takú ranu by mal problém určite aj telefón od spoločnosti CAT, ktorý je na to špeciálne stavaný…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.