Steve Jobs bol podnikateľ, ktoríýsi užíval život. Hoci si žil na vysokej nohe, na pomery toho, koľko mal peňazí ho môžeme označiť skôr za „skromného“. Nikdy neukazoval svoj majetok, ale na aute si vždy potrpel. Dlhé roky jazdil na sivom Mercedes SL bez registračných značiek. Tak či onak, nebolo to nič až tak drahé, ako by mohol vlastniť. Bez problémov by si mohol kúpiť napríklad najnovší Rolls-Royce či Bugatti Chiron, peniaze mu nechýbali. Čo na to ale Tim Cook, nástupca Steva Jobsa? Je tiež taký skromný? Ver tomu, že áno.

Tim Cook a jeho vozidlo

Keby si každý rok zarábal niekoľko miliónov dolárov a viedol jednu z najvplyvnejších technologických spoločností sveta, je dosť možné, že by si si poriadne uletel a kúpil auto, ktoré by bolo poriadne drahé, poriadne luxusné a poriadne rýchle. Takto by zmýšľala väčšina z nás a niet sa čomu čudovať, keď má niekto sen, prípadne rád ukazuje seba a svoje peniaze v drahom aute, prečo nie, však?

Tim Cook to má ale očividne ináč, vo svojom výbere auta je ešte skromnejší ako bol sám Steve Jobs. Ten síce jazdil na drahších Mercedesoch ale stále to nebolo Ferrari však? Tim je úplne iný, nepotrpí si na rýchlych autách.

Prvým vozidlom Tima Cooka bolo vraj Porsche Boxter. Hoci ide o športiak, stále ide o jedno z najlacnejších automobilov tejto spoločnosti. Tim si ale očividne vždy dopraje len to, čo potrebuje, nič navyše. V súčasnosti by si ho totižto v športovom aute hľadal iba márne. Jeho zadok vozia prevažne nemecké vozidlá. V minulosti sme ho mohli vidieť najmä v autách Mercedes-Benz či BMW. Druhej menovanej značke ostal verný aj naďalej. Nejazdí na i8-mičke a ani na luxusnej 7-mičke.

Porsche Boxter - svetapple.sk

Vozí sa v úplne obyčajnom BMW radu 5, pravdepodobne s benzínovým motorom, nakoľko v USA nie je nafta až tak populárna. Tim má toľko peňazí, že by určite nemal problém zakúpiť si aj najluxusnejší Maybach, no očividne to nepotrebuje.

BMW 5 je síce v našich končinách považované za luxusné vozidlo, ale predsa len sú tu aj luxusnejšie a veľa menších či stredných podnikateľov sa môže voziť rovnako ako generálny riaditeľ najhodnotnejšej spoločnosti na svete.

Možno je to pokora, možno si na aute vôbec nepotrpí a je mu v podstate jedno v čom sa vozí, no na druhú stranu je to prístup, ktorý sa nám páči. Tim Cook je v tomto smere veľký macher, dúfajme, že rovnakým machrom bude aj v budúcnosti, keď sa bude starať o chod spoločnosti, ktorá tu pre neho ostala po bývalom šéfovi, Stevovi Jobsovi.

Prečítajte si tiež  Tim Cook predstavil viac iPhonov ako Steve Jobs!

Cook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here