Popularita streamovacích služieb v USA neustále rastie. Dnes majú podiel na trhu viac ako 80% a toto číslo pokračuje smerom hore. V USA vďaka tomu zaznamenali nové rekordy. V roku 2019 používatelia prehrali viac ako 1 bilión skladieb! Jednalo sa o platformy ako Spotify, Apple Music, Deezer a podobne.

Streamovacie služby v USA zaznamenali 1 bilión prehratí!

Počúvanie hudby zažíva v poslednej dobe zaujímavú revolúciu. Predplatné vrámci streamovacích služieb naberá na popularite. Je to taká fér cesta pre používateľov a tiež pre interpretov a vydavateľov. Ľudia síce platia menej, no za to počúvajú cez tieto platformy viac hudby ako kedykoľvek pred tým, keď si ich sťahovali cez internet na čierno. Suma sumárov je to win-to-win situácia pre obe strany.

Trh v USA je navyše po technologickej stránke dosť rýchlo prispôsobiví. Majitelia smartfónov radi skúšajú nové veci a to čo u nás funguje sotva chvíľu majú v zámorí už niekoľko rokov. Možno aj preto hovorí posledná štatistika z USA o obrovských úspechoch, ktoré dosiahli všetky streamovacie platformy dokopy. Podľa posledných výskumov sa podarilo za celý rok 2019 prehrať viac ako 1 bilión skladieb.

O celej situácii informuje The Wall Street Journal. Podľa slov redakcie je to rekord. Ešte nikdy pred tým sa túto hranicu nepodarilo prekonať. Dôvodom rýchleho rastu je to, že tieto služby stále pribúdajú. Na trhu sa objavuje viac a viac konkurencie a ľudia sa k hudbe cez stream dostávajú o čosi ľahšie. Čo sa týka streamovanej hudby, tak tá minulý rok držala až 82% podieľ na trhu. Fyzické CD klesli v minulom roku až o 19%. Dnes tento druh predaja predstavuje asi len 9%!

Najúspešnejším žánrom je Hip-Hop

Podľa štatistiky ľudia na svojich zariadeniach najviac počúvali Hip-Hop. Konkrétne si vrámci streamovanej hudby držal až 28% podieľ na trhu. Na druhom mieste sa nachádzal Rock s podielom 20%. POP zaznamenal 14%. Najobľúbenejším hudobníkom roka 2019 sa stal podľa štatistík americký rapper, Post Malone. Medzi populárnych umelcov sa ale zaradil aj Drake, Billie Eilish, Ariana Grande či napríklad Taylor Swift.

Čo ste na týchto digitálnych platformách v roku 2019 najviac počúvali vy? Zanechajte nám informácie v komentári.

Hudba v Apple Music už aj v špičkovej kvalite. Firma vie, čo ľudia potrebujú. - svetapple.sk
Streamovacie služby v USA zaznamenali 1 bilión prehratí! – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Dočkali sme sa. Služba Disney+ je dostupná už aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.