Pandémia koronavírusu sa rýchlo rozširuje po celom svete. Na tejto mape si môžete pozrieť aktuálne čísla. V súčasnosti je v karanténe celé územie Talianska a nakazených nájdeme aj na Slovensku. Na internete sa objavil koncept, ktorý ukazuje, ako by to vyzeralo, keby Apple vyrábalo ochranné masky, proti tejto nákaze…

Takto by to vyzeralo, keby Apple vyrábalo rúška proti koronavírusu.

Samozrejme, týmto článkom nechceme, už dnes mimoriadne vážnu situáciu, nijakým spôsobom zosmiešňovať. V ťažkých časoch sa ale hodí niečo, na čom sa vie človek aj pobaviť, hoci ide o celospoločenský problém. Dnes sa na internete objavil koncept, ktorý sa nazýva ako Apple Mask Pro. Ten dokonalo ukazuje to, ako by to asi vyzeralo, keby ochranné masky vyrábala a predávala spoločnosť Apple. Autori si dali na tomto koncepte záležať a dokonca vytvorili viacero verzii.

Takto by to vyzeralo, keby Apple vyrábalo rúška proti koronavírusu.
Apple Mask Pro – svetapple.sk

Dočkali sme sa teda vrcholnej varianty s označením Apple Mask Pro, strednej „triedy“ s názvom Apple Mask a potom základnej „dostupnej verzie“ iMask. Každý z produktov by mal poskytovať iný stupeň ochrany a s tým spojenú aj inú cenu. Kým vrcholová verzia by vyšla zákazníka na 399$, zlatá stredná cesta by mala stáť „len“ 299$. Základ by si mohli používatelia zakúpiť za 99$.

Aplikácia Microsoft To Do obdržala aktualizáciu.
Apple Mask Pro – svetapple.sk

TOP model „Pro“ by mal obsahovať napríklad špeciálny trojnásobný filtračný systém, 24h filtrácie od vírusu, vodeodolnosť do 4 metrov na dobu 30 minút, no a napokon 20,2″ alebo 24,7″ verziu zo „super tkaného XDR materiálu“.

Ak by ste sa rozhodli pre strednú verziu, bez prívlastku „Pro“, dostali by ste dvojnásobný systém filtrovania, 16h filtrácie od vírusu, vodeodolnosť do hĺbky až 1 meter na dobu 30 minút a v neposlednom rade 21,3″ verziu z „tekutého tkaného HD materiálu“.

Napokon by v ponuke ostala už len taká „jednorázovka“, s názvom iMask. Takéto ochranné rúško ponúka len jeden filtračný systém a zabezpečuje ochranu na hodinu. Na výber máte ale z piatich farebných prevedení. V ponuke by bola iba jedna, 15″ verzia, z chirurgického materiálu. Tak čo, ktorú by ste si vybrali vy?

Takto by to vyzeralo, keby Apple vyrábalo rúška proti koronavírusu.
Takto by to vyzeralo, keby Apple vyrábalo rúška proti koronavírusu.
Prečítajte si tiež  Zruší Apple WWDC 2020? Koronavírus môže byť dôvodom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -