Jedna z najväčších technologických spoločností na svete robí naozaj všetko preto, aby sa v čo najväčšej miere vyhla nákaze koronavírusom (COVID-19) u svojich zamestnancov. Napriek tomu sa to nepodarilo. Už dnes je ohlásená jedna osoba s týmto ochorením. Pokiaľ má ale ktokoľvek iný podobné príznaky, Apple mu bez slova poskytne nemocenskú dovolenku.

Takto Apple pristupuje k zamestnancom, ktorí majú podozrenie na koronavírus.

Ako sa tak zdá, kompetentní v Cupertine pristupujú k celosvetovej pandémii s maximálnou vážnosťou. O tom, ako to momentálne vyzerá vo svete, si môžete viac pozrieť na mape, na tejto stránke. Pokiaľ pracujete pre Apple a máte príznaky COVID-19, firma vám poskytne neobmedzenú nemocenskú dovolenku.

Samotní zamestnanci pri tom nie sú ani povinní predkladať lekársku správu. Dôvod je ten, že nemocnice sú aktuálne preťažené a kým by ju pacient získal, mohlo by to trvať dlho s tým, že by sa zvyšovalo riziko možnej nákazy. Firma okrem toho zaviedla rôzne opatrenia, aby sa vírus na jej pracoviskách ďalej nešíril.

Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Takto Apple pristupuje k zamestnancom, ktorí majú podozrenie na koronavírus.

V prvom rade ruší akcie, ktoré sa konajú v Apple Store. Okrem iného všetky priestory a tak isto aj kancelárie pravidelne dezinfikuje. Apple tiež znížilo počet stoličiek v Genius Baroch a kociek, ktoré sa určené na sedenie v obchodoch. Dôvod je ten, aby tu bolo viac miesta (kvôli odstupu medzi ľuďmi).

Kompetentní tento víkend rozoslali správu, ktorá nabáda k tomu, aby zamestnanci z krajín: USA, Južná Kórea, Japonsko, Taliansko, Nemecko, Francúzsko, Švajčiarsko a Veľká Británia nechodili zbytočne do práce. Pokiaľ je to možné, môžu pracovať aj z domova, čím sa rapídne znižuje možnosť nakazenia na COVID-19.

Aby sme nezabudli spomenúť, Apple nie je jediná firma, ktorá podobné opatrenia vo svete robí. V podstate všetci veľkí technologickí giganti pracujú na tom, aby zastavili šírenie koronavírusu. Je to síce na úkor ich ekonomických výsledkov, ale zdravie je v tomto prípade prvoradé. Tento prístup nám je sympatický.

Takto Apple pristupuje k zamestnancom, ktorí majú podozrenie na koronavírus.
Takto Apple pristupuje k zamestnancom, ktorí majú podozrenie na koronavírus.
Prečítajte si tiež  Návod: Čo zaberá na vašom Macu najviac miesta?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.