Apple Park je miesto, kam by sa chcel pozrieť asi každý jeden fanúšik jablkovej spoločnosti. Práve tu budú v následujúcich rokoch vznikať tie najúžasnejšie produkty a pracovať najlepší z najlepších. Je to ale tiež miesto, pri ktorom si Apple veľmi dobre dáva pozor na uniknuté informácie. Doteraz sme prakticky nemali možnosť vidieť interiér hlavnej budovy na kvalitných fotografiách. Toto všetko sa ale zmenilo. Pozri si zábery priamo z iPhonu X! 

Impozantné zábery

V prvom rade by som rád podotkol, že zábery, ktoré uvidíš nižšie boli všetky odfotografované na najnovší jablkový počin zo série iPhonov, teda na model X. Práve na nich môžeš vidieť to, že toto zariadenie sa dá bezproblémovo používať aj ako doplnok pre profesionálneho fotografa na miesta, kde nie je práve jednoduché priniesť celú techniku, prípadne je to nemožné. Samozrejme, ako každý jeden smartfón, aj iPhone X má v tomto smere určité obmedzenia a nie je s ním možné kvalitne odfotiť úplne všetko za každých okolností. Interiér kampusu sa ale odfotiť podarilo a pozerá sa na to skutočne dobre.

- Reklama -

Len tak mimochodom, ide o veľmi strážené miesto, Apple si veľmi dobre dáva pozor na to, kto do budovy Kampusu vstúpi a kto z nej vychádza. Nie je v záujme spoločnosti, aby sa dostávali detaily z budovy ďalej ako za hlavnú bránu, minimálne zatiaľ nie (možno sa dočkáme nejakého prezentačného videa priamo od spoločnosti). Každopádne sa to niekomu, kto má celkom dobré oko pre fotografiu podarilo a my máme fantastický pohľad na miesto, kde budú v budúcnosti vznikať tie najúžialenejšie produkty na svete.

Na fotografiách môžeš teda vidieť najrôznejšie miesta budovy. Napríklad elegantný spôsob, ako sú riešené výťahy. Zaujímavé pohľady sú tu tiež na obrovské markízy, ktoré chránia chodby pred silným slnkom, no a na druhej strane vytvárajú elektrinu vďaka solárnym panelom umiestneným na vrchu. Je až impozantné ako to celé pôsobí jednoducho a čisto. Kombinácia tých najkvalitnejších materiálov a veľmi šikovných interiérových dizajnérov spravila z Apple Kampusu doslova dizajnérske nebo. Je to prostredie doslova ireálne na to, aby sa Apple naďalej držalo čistého a jednoduchého dizajnu pri svojich službách a produktoch.

Aj takýmto spôsobom sa dá podporiť kreativita a kvalita práce. Ideálne podmienky môžu veľmi kladne zafungovať na podvedomie zamestnancov a tí sa môžu inšpirovať pri svojej práci. Veríme, že všetci sú nadšení zo svojich nových pracovných priestorov a tešíme sa na to, keď nám Apple ukáže ešte viac. Musí nám ukázať ešte viac, veď je to jeho veľdielo!

Takto vyzerajú markízy, ktoré každý jeden deň chránia hlavnú budovu kampusu pred silným slnkom a zároveň generujú elektrickú energiu - svetapple.sk
Takto vyzerajú markízy, ktoré každý jeden deň chránia hlavnú budovu kampusu pred silným slnkom a zároveň generujú elektrickú energiu – svetapple.sk
Aj na strope je vidno, že Apple nenechalo ani jeden centimeter tejto budovy bez zmyslu pre detail - svetapple.sk
Aj na strope je vidno, že Apple nenechalo ani jeden centimeter tejto budovy bez zmyslu pre detail – svetapple.sk
Okolo sídla začína pribúdať zeleň, Apple Park je najekologickejší technologický areál na svete - svetapple.sk
Okolo sídla začína pribúdať zeleň, Apple Park je najekologickejší technologický areál na svete – svetapple.sk
Každá jedna stolička, každý jeden stôl, všetok nábytok tu bol vyrobený na mieru - svetapple.sk
Každá jedna stolička, každý jeden stôl, všetok nábytok tu bol vyrobený na mieru – svetapple.sk
Aj priamo v budove Apple Parku nájdeš veľa zelene. Kombinuje sa tu s obrovskými nosnými stĺpmi, ktoré pôsobia impozantne - svetapple.sk
Aj priamo v budove Apple Parku nájdeš veľa zelene. Kombinuje sa tu s obrovskými nosnými stĺpmi, ktoré pôsobia impozantne – svetapple.sk

Takto vyzerá kuchyňa Apple Parku. Čisto minimalistický dizajn, ktorý pôsobí viac ako efektívne - svetapple.sk

Zdroj: imgur.com

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here