Pre niekoho to možno nič neznamená, ani takúto udalosť nezaznamená, no niekto si dá záležať na tom, aby ľudia registrovali dátum 22.4. Práve k tomuto dátumu sa viaže jeden dôležitý deň, Deň Zeme. Veľké spoločnosti sa snažia na túto udalosť upozorniť a napríklad pre také Apple je to skvelá marketingová šanca, ako sa ukázať vo svetle ekologického giganta. Na Deň Zeme, ktorý bude zajtra, sa už veľmi dobre pripravilo. Ako?

4 nové videá!

Na YouTube kanáli spoločnosti Apple pribudli celkom 4 nové videá, ktoré upozorňujú na zajtrajšiu udalosť, Deň Zeme, ktorá sa netýka len nás, ale aj celého sveta okolo nás. Celý svet bude na chvíľku zelený a farbu zmenia aj logá spoločnosti Apple na pobočkách Apple Store.

- Reklama -

Firma ich premení každoročne z bielej na zelenú len kvôli tejto akcií, čo je nám veľmi sympatické. Okrem toho však na Deň Zeme samozrejme upozorňuje aj iným spôsobom. Tentokrát sa na internete objavili celkom 4 nové, no zároveň veľmi kreatívne a jednoduché videa, ktoré ukazujú, v čom je Apple ekologické.

Hoci je to spoločnosť obrovských rozmerov a ľudia by mohli predpokladať, že práve Apple je veľkým znečisťovateľom, nie je to celkom tak. Aj napriek svojej veľkosti tento rok napríklad získal ocenenie ako “najzelenšia” spoločnosť na celom svete.

Apple v minulosti napríklad zakúpilo obrovské plochy lesov len preto, aby zabránilo ich vyrúbaniu, vytvára si vlastnú elektrinu (väčšina prevádzok funguje na vlastnú energiu), je toho skrátka viac. Ak sa zajtra chystáš do Apple Store, určite stretneš aj zamestnancov, ktorí tu budú pobehovať v zelených tričkách. To len preto, aby ti pripomenuli, aký je deň.

Okrem iného Apple vydalo aj špeciálnu pohybovú výzvu, ktorá priamo súvisí s týmto dňom. Zajtra by ľudia predsalen mohli na deň odložiť kľúče od auta na poličku a skúsiť použiť radšej bicykel, prípadne vlastné nohy. Je to lacnejšie, ekologickejšie a ak si to človek dobre naplánuje, nestratí ani minútu života!

 

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here