Aktuálna generácia 16-palcového MacBooku Pro je momentálne nedostupná ako v online obchode, tak aj v oficiálnych Apple Storoch. S týmto faktom sa ešte viac prehlbujú takmer isté špekulácie, že už čoskoro by sme sa mali dočkať nových 14 a 16-palcových MacBookov Pro s čipom M1X.

Na túto skutočnosť poukázal jeden z popredných svetových analytikov Mark Gurman. Všetko nasvedčuje tomu, že Apple Event, na ktorom by malo Apple predviesť nové Pro počítače sa neodvratne blíži. Aktuálny 16-palcový MacBook Pro sa nedočkal updatu už dobré dva roky a ako iste viete, na rozdiel od svojho menšieho kolegu stále disponuje Intel procesorom. To sa však už čoskoro zmení.

- Reklama -

Iniciatíva jablkovej firmy spočíva v kompletnom presedlaní na čipy Apple Silicon z vlastnej produkcie. MacBooky Air a Pro s 13-palcovou obrazovkou sa rovnako ako iMac 2021 dočkali vytúženého čipu M1. Najbližším zariadením v poradovníku by tak pochopiteľne mal byť MacBook Pro 14″ a 16″.

MacBook Pro M1X

Nič však nie je isté

O leakeroch a ich výstreloch do prázdna sme sa mohli presvedčiť pred niekoľkými týždňami v spojitosti s Apple Watch Series 7. Najbližšou Apple Keynote si teda budeme stopercentne istý až keď Apple rozošle oficiálne pozvánky na virtuálnu konferenciu.

Ak sa ale Apple Event uskutoční, nové MacBooky Pro na nej dozaista nebudú chýbať. Doplniť by ich mohla aj tretia generácia slúchadiel AirPods, ktorej predstavenie bolo očakávané už v septembri počas konferencie California Streaming. Na stole je aj scenár updatovaného Macu mini, ktorý v budúcnosti tiež obdrží vylepšený čip M1X.

Okrem extrémne výkonného procesoru sa môžeme tešiť aj na vylepšenia v rámci výdrže batérie, 64GB RAM a novú Mini-LED obrazovku. Obidva modely by sa mali dočkať rovnakej technickej výbavy a rozdiel tak bude iba vo veľkosti. Odhadov je naozaj hromada, no jablková komunita je pochopiteľne skeptická. Novým MacBookom preto uveríme až vtedy, keď ich Apple oficiálne predstaví.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -