Pokiaľ jedna z najväčších korporácií na svete pripravuje nejakú akciu, musí to byť veľké. Musí dbať na každý jeden detail a musí mať zvládnuté naozaj všetko tak, aby to fungovalo a zapadalo do seba tak dobre ako LEGO. Najnovšia konferencia, ktorá je určená pre developerov, no uvidíme na nej už dnes iOS 10 s názvom WWDC 2016 vypukne už dnes a ty sa môžeš pozrieť na to, ako to vlastne celé bude vyzerať.

Takto to vyzerá na mieste diania WWDC 2016

Ešte predtým, ako začneme, by sme ťa chceli uviesť na pravú mieru. Apple je asi tá najpedantnejšia spoločnosť na svete. Detaily, do ktorých je schopná ísť len aby to bolo dokonalé sú až neuveriteľné, ale to je samozrejme správne. Najnovšie ti ukážeme miesto, kde sa bude konať už dnes každoročná konferencia WWDC 2016, ktorá je určená pre vývojárov z celého sveta.

- Reklama -

Jedná sa konkrétne o mesto San Francisco, to je ale asi jasné. Celá konferencia sa bude už o pár hodín odohrávať v budove Bill Graham Auditorium a tiež v Moscone West centre. Už len podľa toho, že pôjde o dve a nie o jedno miesto vieme povedať, že bude naozaj obrovská. Apple svoje budovy, v ktorých sa konferencia koná už tradične vyzdobil tak, aby bolo všetkým jasné o čo ide.

Pred jednou z budov dokonca nájdeme aj LGBT vlajky, čím dáva Apple najavo, že podporuje toto hnutie. Je to logické, keďže aj sám CEO spoločnosti Apple, Tim Cook patrí medzi homosexuálov a bojuje proti tomu, aby boli títo ľudia vo svete diskriminovaní. Samozrejme, na každej budove nechýba ani klasické biele logo Apple, ktoré je navyše osvetlené, čiže ani v noci nebude tajomstvo, že sa v budovách odohráva jedna z najväčších developersých konferencií na svete!

WWDC 2016 - svetapple.sk

WWDC uvidíš široko ďaleko

Nech je spoločnosť Apple akokoľvek populárna a jej biele logá výrazné, človek ktorý na mieste konania WWDC nikdy nebol, nemusí vedieť, kde sa budovy presne nachádzajú a na to, aby ich našiel bude potrebovať záchytný bod. Apple si to uvedomuje a tiež si uvedomuje, že obe budovy musia byť na očiach tak veľmi, ako to len ide. Presne preto sa na Moscone West Centre rozhodla nalepiť obrovský nápis WWDC (každé písmenko v jednom gigantickom štvorci) a na konci logo Apple.

Na to, aby to bolo ale ešte zaujímavejšie, rozhodli sa použiť špeciálny motív, ktorý okamžite pripomenie aj človeku, ktorý nikdy neprogramoval, že táto udalosť má asi niečo spoločné s tými, čo píšu stránky, programy či aplikácie. Ide totižto o rôzne znaky, ktoré každý programátor či vývojár často používa čo znamená, že Apple ladilo kompletnú výzdobu hlavne do štýlu developerskej konferencie a nie do predstavenia iOS 10 či nového OSX, ako to býva obvykle.

Celá akcia bude trvať od 13-17. júna 2016 a okrem iného tu uvidíme iOS 10 či OSX 10.12. Tieto dva operačné systémy budú navyše predstavené ešte počas dnešného večera a tak sa priprav na poriadúnu zásobu článkov z našej redakcie. Keynote budeme sledovať spolu s vami a o všetkých novinkách vás budeme čo najrýchlejšie informovať. Kto sa teší na iOS 10? 🙂

WWDC 2016 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.