Na tohtoročnej vývojárskej konferencii WWDC 2024 nám spoločnosť Apple odhalila novú generáciu AI funkcií pod názvom Apple Intelligence, ktoré majú zmeniť spôsob, akým používame jej hardvér. Táto novinka integruje umelú inteligenciu do širokej škály aplikácií, vrátane Siri, Mailu, Správ či Fotiek, čím zvyšuje ich funkčnosť a hlavne používateľský komfort.

Apple Intelligence bude oficiálne debutovať v beta verziách iOS 18, iPadOS 18 a macOS Sequoia už počas tohto leta, čo je fantastická správa pre všetkých ľudí, ktorí sa chcú zúčastniť testovania – beta verziu iOS 18 si môžete nainštalovať podľa tohto návodu už dnes.

Problémom však je, že verejné vydanie sa očakáva až na jeseň 2025, čo nám naznačuje, že Apple v tomto smere poriadne mešká. Niektoré funkcie nám ale sprístupní o niečo skôr.

Apple integruje ChatGPT priamo do Siri 

S Apple Intelligence bude hlasová asistentka Siri konečne oveľa inteligentnejšia. Používatelia môžu očakávať nástroje na generovanie vlastných emoji a obrázkov, zdokonaľovanie textov, sumarizáciu obsahu a zníženie počtu nepotrebných notifikácií.

Apple tiež uzavrel partnerstvo so spoločnosťou OpenAI, vďaka čomu sa mu podarilo integrovať ChatGPT priamo do Siri a písacích nástrojov.

Siri bude môcť využívať ChatGPT pre rôzne náročné úlohy, s ktorými si sama nebude vedieť rady, avšak vždy požiada o povolenie používateľa. Apple teda dbal na maximálnu bezpečnosť.

Na akých zariadeniach bude Apple Intelligence dostupná a koľko bude stáť? 

iPhone 16 a iPhone 16 Pro
Zdroj: YouTube / EverythingApplePro (snímka obrazovky)

V prvom rade máme dobrú správu. Podľa doterajších zistení a informácií zo strany spoločnosti Apple bude celá Apple Intelligence úplne zadarmo. Na druhej strane sa však treba pripraviť na to, že balík AI funkcií zďaleka nebude fungovať na každom iPhone, iPade či Macu.

Apple počas prezentácie uviedol, že jeho AI bude dostupná na čipoch A17 Pro a na čipoch M1 alebo novších (celá „M“ séria). V praxi to teda znamená, že budete potrebovať aspoň iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max alebo pripravovaný iPhone 16, aby ste si naplno užili jej funkcie.

To isté platí aj o iPadoch, kde bude potrebný buď čip M1, M2 alebo M4 či počítačoch Mac (pri Macu pôjde o čip M3, nakoľko M4 čip je zatiaľ dostupný len v iPade Pro 2024).

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video: YouTuber premenil Apple Watch na mechanické hodinky. Pozrite sa na výsledok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -