Apple nie je najmenšia spoločnosť a vedie ju niekoľko špičkových manažérov, z ktorých si teraz urobíme trochu srandu. Teda, oni si vlastne urobili srandu sami zo seba. Dnes je totižto celosvetový deň Emoji, no a na základe toho si pre nás Apple pripravilo taký malý „vtip“. Stránku s vedením firmy a s fotkami prerobilo a nájdeme tu takzvané Memoji! 

Zábavné marketingové oddelenie

Marketing musí byť aj hravý a vtipný. V tomto prípade to Apple vychytalo na 100%. Na deň Emoji prerobilo kompletne celú stránku vedenia spoločnosti na takzvané Memoji. Každý jeden vrcholový manažér a zamestnanec tak dostal svojho vlastného avatara, ktorý by ho mal čo najlepšie vystihovať. Menovite tu nádjeme napríklad Tima Cooka, Angelu Ahrendtovú, Eddyho Cua, Craiga Federighi, Laca Maestri, Philla Shillera či Jonatana Iveho.

Celý tento nápad je veľmi podarený a Memoji dokonalo vystihujú snáď každého jedného osobitne. Síce by sme mohli mať možno menšie poznámky k vizuálu Jonatana Iveho, ktorý sa podľa nášho názoru moc nepodaril ale načo keď je to len z recesie.

Čo je to Memoji?

Samozrejme, patrilo by sa aj vysvetliť, čo to je vlastne Memoji, keď ho vyššie v článku spomíname. Ide o  špeciálny systém, ktorý bude už onedlho súčasťou iOS 12, vďaka ktorému si bude môcť každý človek vytvoriť svojho ľudského avatara. Buď si ho človek prispôsobí podľa seba alebo vytvorí úplne novú postavu. Samozrejme počas tohto procesu musí asistovať aj Face ID aby dokonalo naskenovalo tvoju tvár. Potom si už iba vyberieš farbu pleti, farbu vlasov, tvoj účes, nos, obočie, vlasy, doplnky a podobne.

Takto vtipne oslavuje Apple deň Emoji! - svetapple.sk
Takto vtipne oslavuje Apple deň Emoji! – svetapple.sk

zdroje: macrumors, 9to5mac, iPhonehacks, macobserver, cnet

Prečítajte si tiež  Bývalý zamestnanec Apple Store okradol spoločnosť o 1 000 000$ podvodom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.