Možno sa pýtate, ako sa táto téma môže týkať spoločnosti Apple, keďže službu xCloud má pod palcom jej priamy konkurent Microsoft. Vzájomne prospešné kroky medzi technologickými nemesis však nie sú žiadnou raritou. O to viac, ak sa jedná o služby podobného kalibru ako je herný projekt xCloud.

Iniciatíva streamovania herného obsahu je momentálne dostupná iba pre majiteľov zariadení Android a Windows. Pre iOS je zatiaľ spustená len vo forme beta testov, no to by sa už čoskoro malo zmeniť. Xbox divízia Microsoftu totiž láka na hranie špičkových hier aj bez počítača či hernej konzoly.

- Reklama -

xCloud

Microsoft spolupracuje s poprednými výrobcami televízorov na zakomponovaní aplikácie, ktorá by mala umožniť streamovanie hier aj bez dodatočného hardvéru. Túto vychytávku možno prirovnať k akémusi Netflixu pre herný obsah. Jednoducho si zapnete televízor, otvoríte aplikáciu Xbox Game Pass a herný zážitok sa môže začať.

S lídrami na poli TV zariadení sa snažíme o prínos služby Game Pass priamo do televízorov s priamym pripojením na internet. K hraniu preto bude potrebný iba herný ovládač,“ hovorí Liz Hamren, hlava divízie herných platforiem Microsoftu.

Apple Arcade a xCloud pod jednou strechou

Práve tu sa dostávame k otázke, akú rolu v tejto téme zohrá náprotivok v podobe Apple. Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple má záujem o etablovanie sa na poli herného priemyslu. Pekným príkladom je predplatná služba Arcade, ktorá združuje stovky herných zážitkov za prijateľnú cenu. Povedzme si ale na rovinu, kvalitou obsahu je jablkový „herný kútik“ na míle vzdialený od konkurencie.

xCloud

Prelomiť ľady by mohlo práve  zakomponovanie xCloudu vo forme aplikácie pre Apple TV. Multimediálne centrum by sa dostalo opäť o niečo bližšie k statusu herného zariadenia a Apple by si dokázal lepšie predstaviť, ako ďalej postupovať na ceste videoherným chodníčkom.

Šéf Xboxu Phil Spencer však nič dopredu neodhaľuje. Veľkú neznámu netvorí iba otázka kedy sa služby dočkáme, ale aj aká cenovka jej prischne. Vzhľadom na nedávne ohlásenie projektu Samsung Access je možné predpokladať, že práve juhokórejský gigant začne prvú vlnu streamovania Xbox Game Passu. Nám ostáva len dúfať, že sa xCloud objaví aj na Apple TV, prípadne na macOS.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtheverge
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.