Apple Park bude onedlho nové sídlo, v ktorom bude sídliť jedna z najväčších a najpopulárnejších firiem sveta. Spoločnosť začala s výstavbou ešte začiatkom roka 2014 a dnes sa môžeme pozrieť, ako s prácami finišuje. Je neuveriteľné sledovať počas celých troch rokov, ako tento areál vyrástol v podstate len z kopy hliny. Je to jednoznačne jedna z najzaujímavejších budov, v ktorých sídlia spoločnosti sveta. Pozri sa na to, v akom stave je jeho výstavba v súčasnosti!

Apple Park

Apple Park je budova, o ktorej sa už stihlo popísať veľa. Napríklad je to jedna z najzelenších stavieb na svete. Okrem toho, že komplex niekoľkých budov ohraničujú stromy a obrovské trávnaté plochy má na streche a napríklad aj na výsuvných markízach, ktoré budú onedlho zamestnancov ochraňovať proti ostrému slnku solárne panely. Tieto solárne panely dokážu vyprodukovať ešte viac elektriny, ako dokáže celé toto obrovské sídlo minúť. Apple kvôli tomu vytvorilo vlastnú „energetickú spoločnosť“.  Teoreticky by teda mohlo fungovať ako elektráreň aj keď si nemyslíme, že by sa chcelo vydať touto cestou.

- Reklama -

Na videu môžeme vidieť, že budovy sú takmer hotové, dokonca už aj kancelárie pre výskum a vývoj vyzerajú ako pripravené na použitie. Veľa stromov je už na svojom mieste. Evidentne sa už pripravujú na to, aby mohli osadiť park zeleňou. V divadle Steva Jobsa, ktoré sa v komplexe nachádza tiež a ide o stavbu v podzemí, toho ešte budú musieť urobiť veľa. Hádam, že to do septembra stihnú, aby práve na tomto mieste mohol byť predstavený revolučný iPhone 8. Veľmi sa tešíme na to, čo si pre nás Apple v budúcnosti pripraví, nové sídlo je začiatok úspešnej cesty, ktorá nás zaiste počas najbližších rokov bude čakať!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.