Apple začalo už pri spustení svojej hudobnej streamovacej služby spolupracovať s americkou speváčkou Taylor Swift. Viackrát sa preto objavila na rôznych marketingových aktivitách spoločnosti. Teraz vydala svoj nový album, ktorý hlási na Apple Music rekordy. Za 24 hodín si ho vypočulo 35,47 milióna ľudí. Tomu sa hovorí úspech!

Taylor Swift hlási na Apple Music rekord

Pokiaľ máte radi hudbu, tak predpokladáme, že používate jednu z mnohých streamovacích platforiem. Na všetkých je dostupný aj nový album „Folklore“ od Taylor Swift. Bezprostredne po uverejnení je oň obrovský záujem po celom svete.

Počas prvého dňa (24 hodín) si ho vypočulo viac ako 35 miliónov ľudí len v rámci Apple Music. Tým boli stanovené nové rekordy.

Ak sa vám zdá toto číslo ako „šialene vysoké“, v Spotify sa dostalo úplne inde. Speváčka je evidentne populárna všade, kde sa objaví. Druhá hudobná platforma zaznamenala viac ako 79,4 milióna prehratí (opäť počas 24 hodín).

Zaujímavé je, že album „Folklore“ prišiel pomerne nečakane počas minulého týždňa. Taylor Swift prezradila, že bol celý napísaný a nahratý počas „koronakízy“ spôsobenej ochorením COVID-19. Okamžite sa dostal na všetky platformy, čo nie je vždy úplnou samozrejmosťou.

Len tak pre porovnanie, album Reputation (z roku 2017) prišiel na Apple Music skôr o celé 3 týždne (v rámci exkluzívnej spolupráce). Na ostatných platformách museli fanúšikovia čakať. Niečo veľmi podobné zaznamenal aj album Lover. Čo hovoríte na novinku od tejto americkej speváčky? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  Huawei Watch Ultimate sú luxusné inteligentné hodinky. Apple Watch aj Garmin Epix 2 môžu závidieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.