A je to tu, prichádza veľmi dôležitá vec, na ktorú čakajú milióny fanúšikov celé týždne. Prichádza nový Theatre Mode, ktorý ti umožní pracovať s tvojim zariadením aj v priestoroch, kde by si ho vôbec nemal používať, nakoľko jeho silný jas a biele pozadie systému môže rušiť ostatných. Žiaľ, ako pozitívne sme článok začali, tak negatívne sme nútení pokračovať. Theatre Mode je žiaľ zatiaľ súčasťou len hodiniek Apple Watch!

Žiaden iPhone, len Apple Watch

Sme trochu sklamaní, nakoľko na Theatre Mode sme sa tak veľmi tešili práve na jablkovom iPhone. To, že by sme sa ho reálne nedočkali už v aktualizácií iOS 10.3 nás ani nenapadlo, nakoľko všetky informácie nasvedčovali tomu, že k nám príde. Hoci sme sa teda Theatre Mode nedočkali tu, je jeden produkt, kam sa predsa len dostal a týmto produktom sú práve hodinky Apple Watch. Je to trošku sklamanie ale na druhú stranu, ak je Theatre Mode tu, bude aj v operačnom systéme iOS. Jediné čo si ale netrúfneme povedať je to, kedy to asi tak bude.

- Reklama -

V hodinkách Apple Watch bude Theatre Mode fungovať tak, že po jeho zapnutí sa razantne zníži jas displeja. Rovnako tak sa vypne funkcia, ktorá rozsvieti displej vždy, keď sa na hodinky pozrieš. Túto funkciu nahradí dotyk. Akonáhle budeš chcieť vedieť čas, na hodinky budeš musieť klepnúť, prípadne stlačiť ich digitálnu korunku, ktorá sa nachádza na pravej strane zariadenia a slúži aj ako tlačidlo. Theatre Mode budeme v tomto prípade zapínať pomocou kontrolného centra a ikonka by mala vyzerať ako pop-corn.

A pýtaš sa ako to všetko vieme, hoci stále nevyšla aktualizácia WatchOS 3.2 pre vývojárov? No jednoducho, Apple urobilo chybu a na svojich stránkach zverejnilo všetky novinky práve vo WatchOS 3.2. Súčasťou aktualizácie má byť aj tento pomerne podrobne popísaný „večerný režim“, na ktorý sa všetci veľmi tešíme. To kedy ale príde na iPhone zatiaľ nevieme. Ak bude ale na oboch zariadeniach mohol by sa pri zapnutí synchronizovať. Ak by si ho zapol napríklad na hodinkách, mohol by sa automaticky spustiť aj na iPhone. Zaujímavé nie?

Theatre Mode -svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.