Na cupertinského giganta sa to v poslednej dobe akosi sype. Apple má svoje zásady a pravidlá, s ktorými mnohé iné firmy nesúhlasia a preto ho často posielajú pred súd. Tentokrát podal žalobu Tile. Nepáči sa mu, že firma sťažuje ľudom vlastniacim iOS, používanie jeho výrobkov.

Tile žaluje Apple

O nové správy sa postarala redakcia magazínu Financial Times. Podľa jej zistení podala spoločnosť Tile (ktorá vyrába lokalizačné prívesky) podnet priamo európskemu komisárovi pre hospodársku súťaž, aby preskúmal Apple v rámci vlastného ekosystému produktov a služieb.

- Reklama -

Firma predávajúca príslušenstvo tvrdí, že jablková spoločnosť zťažuje majiteľom zariadení s iOS používanie lokalizačných príveskov. V liste je priamo spomenuté, že dôvodom je selektívne deaktivovanie viacerých funkcií. EU má teraz preskúmať praktiky spoločnosti Apple.

Hlavný problém vyvolali zmeny, ktoré cupertinský gigant priniesol v operačnom systéme iOS 13 ešte minulý rok. Tie majú údajne povzbudzovať zákazníkov k tomu, aby vypli lokalizačné služby. Tie sú v tomto prípade nevyhnutné pre použitie príveskov Tile.

EU sa už stihla k prípadu vyjadriť. Vo svojom oficiálnom stanovisku uviedla, že v dohľadnej dobe odpovie na konkrétny list a zaháji predbežné vyšetrovanie na základe obvinení. Podľa nášho názoru je to ale celé úplne zbytočné a súvisí to so strachom zo strany navrhovateľa.

Ako iste viete, Apple už nie je ďaleko od predstavenia svojho vlastného lokalizačného prívesku, ktorý budeme nazývať AirTag a pôjde o priamu konkurenciu pre zariadenia Tile.

Presnejšie detaily zatiaľ nie sú známe, no samotná jablková spoločnosť sa už viackrát omylom „prezradila“, že sa na ňom skutočne pracuje. Do komentára nám napíšte, či si myslíte, že je táto žaloba oprávnená alebo úplne nezmyselná…

Apple kúpil práva na názov AirTag, ktorý by mal byť čoskoro predstavený. - svetapple.sk
AirTag

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.