Tim Cook je v súčasnosti jedným z najsledovanejších generálnych riaditeľov na svete, čo sa týka technologických spoločností. Jeho slová, skutky a taktiež produkty (ktoré sú vytvorené pod jeho vedením) veľmi veľa znamenajú. Prednedávnom sa vyjadril na tému vývoja produktov. Dozvedeli sme sa zaujímavé fakty. Napríklad to, že v súčasnosti v Apple pracujú na projektoch, ktoré sa k nám dostanú až za také 3 či 4 roky. 

Trpezlivosť

Po vyhlásení spoločnosti Apple za najiniciatívnejšiu spoločnosť na svete sa rozhodol sám CEO Tim Cook zapojiť do rozhovoru, kde nám prezradil omnoho viac o firme a jej budúcnosti. Taktiež nám prezradil aj gro úspechu produktov, ktoré v súčasnosti Apple predáva či predstavilo.

V prvom rade ide o to, že technológie, ktoré Apple vyvíja už majú iné značky často krát aj roky na trhu. Pozrime sa napríklad na inteligentné hodinky, HomePod či bezdrôtové AirPods. Prečo s nimi Apple toľko čakalo? Odpoveď na túto otázku je vlastne veľmi jednoduchá. Hlavný dôvod, prečo je to v tomto prípade tak je fakt, že v Apple radšej vyrobia kvalitný produkt, akoby mali riskovať, že ich zariadenie bude predajný prepadák. Ako Tim Cook uviedol: „Nie sme zástancami myšlienky, že by sa naši zákazníci mali používať ako nejakí testeri„. Ide tu o akúsi trpezlivosť vydržať dovtedy, kým bude produkt dokonalý a až potom s ním vyjsť na trh. Možno aj preto sa dočkáme AR/VR okuliarov až o 2 roky.

Mnohé produkty, ktoré dnes vychádzajú boli na stole ešte v časoch, keď boli populárne zariadenia na fotke - svetapple.sk
Mnohé produkty, ktoré dnes vychádzajú boli na stole ešte v časoch, keď boli populárne zariadenia na fotke – svetapple.sk

A čo budúcnosť

Tim Cook samozrejme neostal len pri správach z vývoja v súčasnosti a prezradil nám niečo aj o budúcnosti. Podľa jeho vlastných slov jablková spoločnosť v súčasnosti pracuje na celkom nových produktoch, ktoré by však mali uzrieť svetlo sveta najskôr za tri či za štyri roky. Dokonca sú tu aj také zariadenia, ktoré prídu omnoho neskôr. Dáva to svoju logiku a ak si si myslel, že na zariadeniach pracujú v Apple z roka na rok, poriadne si sa mýlil. Veď napríklad taký HomePod prišiel na stôl už na prelome rokov 2011-2012 a dnes máme 2018 kedy sa oficiálne začal predávať. To isté aj iPhone X, ktorý sa vyvíjal vraj dlhých 5 rokov teda v Apple na ňom začali pracovať niekedy v roku 2012 (vtedy vyšiel iPhone 5).

 

Predstav si teda, že revolúcia, ktorá príde na trh možno niekedy v roku 2021-2025 je už teraz v Apple Parku na stole a inžinieri si lámu hlavy s myšlienkami, ako to majú urobiť. Dúfajme, že v tomto prípade nebude dlhý vývoj produktov kontraproduktívny a Apple predstaví takú kvalitu, na akú sme zvyknutí!

Prečítajte si tiež  Apple: Ukončujeme spoluprácu s vývojármi na Kryme!
Možno aj niečo takéto je už dnes vo vývoji, kto vie - svetapple.sk
Možno aj niečo takéto je už dnes vo vývoji, kto vie – svetapple.sk

zdroj: fastcompany.com

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.