Jony Ive sa sem tam niekde objaví a predstaví svetu nejakú tú pikošku z úzadia spoločnosti Apple. Teito správy bývajú často krát fascinujúce, pretože sa týkajú aktuálnych produktov, ich vývoja či vývoja rôznych iných vecí, technológií alebo napríklad aj samotného sídla, Apple Parku. V poslednom rozhovore na konferencií The New Yorker TechFest 2017, ktorý sa konal priamo na Manhattane prezradil napríklad aj to, že iPhone X bol vo vývoji veľmi dlhých, 5 rokov!  

5 ročný vývoj

Jony Ive poukázal na to, čo robí iPhone X takým výnimočným vrámci samotného Applu a prezradil tiež to, že displej na celej prednej strane to určite ne je. Výnimočná je trpezlivosť a čas, ktorý Apple obetovalo na vývoj tohto produktu. Experimenty s displejmi v takejto forme prebiehali už 5 rokov dozadu avšak Applu sa akosi nedarilo vytvoriť zariadenie, ktoré by malo kvality iPhonu X, pretože mu akosi chýbala technológia. Projekty prinášali dosť ťažkopádny dizajn. Výsledok tohto všetkého tak prišiel až o 5 rokov neskôr.

Na druhú stranu, hoci Apple neprišlo s takýmto displejom ako vôbec prvé, nevadí to. Iná technológia je tu ešte revolučnejšia a to sa bavíme práve o Face ID, ktoré je podľa odborníkov o slušné dva roky popredu. Konkurencia ju mať nebude ešte poriadne dlho. Nejde pri tom len o vývoj ale aj o nedostato komponentov na jej funkčnosť. V tomto sú chlapci z Apple ďaleko popredu.

Jony Ive - svetapple.sk

 

Prečítajte si tiež  Vražda kvôli iPhonu? Žiaľ áno!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.