Jedna z najväčších technologických spoločnosti na svete vymenila svojho šéfa presne pred desiatimi rokmi. Pretože Steve Jobs mal v tej dobe už vážne zdravotné problémy, na svoje miesto posadil Tima Cooka, ktorý si na plecia zobral obrovskú zodpovednosť. Tejto téme sme venovali aj samostatný článok.

Zároveň však mohol v prípade úspechu spoločnosti očakávať aj patričnú odmenu a nakoľko si táto firma vedie doslova fenomenálne, presne po 10 rokoch ju Tim Cook obdržal.

Tim Cook rozprávkovo zarobil 

Tim CookAko informuje SEC, Tim Cook získal vo štvrtok až 5 miliónov akcií spoločnosti Apple. Nakoľko každá z nich dosahuje hodnotu na úrovni 150 $, pokiaľ by ich ešte dnes večer predal, zarobil by 750 000 000 amerických dolárov!

Tim Cook si však akcie môže nechať a pokiaľ verí spoločnosti Apple, ktorú sám aj vedie, v budúcnosti ich hodnota hravo presiahne miliardu!

Prečítajte si tiež  Septembrový Apple Event: Ukáže sa iPhone 13, Apple Watch Series 7, iPad mini 6 a ďalšie produkty!

Tento generálny riaditeľ je známy tým, že často prispieva na charitu alebo organizáciám, ktoré to potrebujú. Navyše to nerobí cez oficiálne vyhlásenia, aby si v médiach získal dobré PR. Prezrádzajú ho len verejne dostupné dáta, ktoré získavajú novinári z amerických databáz. Uvidíme, ako bude Tim so svojim majetkom nakladať v budúcnosti.

Aj keď stojí na čele najhodnotnejšej technologickej spoločnosť súčasnosti, v súkromí je veľmi skromný. Mnoho ľudí to nevie…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -