Áno, určite si to už postrehol, píše sa o tom snáď úplne všade. iPhone oslavuje 10 rokov od vtedy, keď prišiel Steve Jobs na pódium a predstavil jeho úplne prvú generáciu. Zariadenie absolútne zmenilo pohľad na svet smartfónov a ovplyvnilo snáď všetky konkurenčné značky, ktoré iPhone začali kopírovať a inšpirovať sa jeho technológiami. Tim Cook samozrejme vie, že je to veľká príležitosť, ku ktorej sa môže vyjadriť. Dnes teda vydal oficiálnu tlačovú správu, kde sa na túto tému osobne vyjadril spolu s kolegom Phillom Shillerom.

„Ten najlepší iPhone ešte len príde“

iPhone je fantastický stroj a rovnako tak je fantastická každá jeho generácia. Po technologickej stránke je to možno posledné roky trošíčku poslabšie, ale to nič nemení na tom, že je to stále minimálne fantastické. Tieto zariadenia používajú stámilióny používateľov po celom svete a portfólio záujemcov sa neustále rozširuje. Apple si je toho vedomé, za 10 rokov produkcie predalo už viac ako miliardu týchto zariadení. Tim Cook si je tiež vedomý toho, že niečo podobné je veľmi dôležité pripomenúť ľuďom, a tak vydal oficiálnu tlačovú správu, ktorej kompletné znenie si môžeš prečítať tu.

- Reklama -

Presne pred 10 rokmi Steve Jobs vystúpil na pódium a ľuďom predstavil prvý iPhone. Konferencia sa vtedy konala na Macworld v San Franciscu. Toto zariadenie bolo vtedy niečim nevídaným. V prvom rade kombinovalo telefón, iPod a internetové komunikačné zariadenie v jednom, no a v druhom rade nám všetkým ukázalo, ako budú smartfóny následujúcich 10 rokov vyzerať. Už žiadne stylusy ani klávesnice, ale kapacitné displeje a naše prsty, to bolo jedno z najdôležitejších prehlásení Steva Jobsa. A dnes? Stylus vidíme tak maximálne na 2% produkovaných smartfónoch a kapacitný displej je už samozrejmosť. Steve bol teda dobrý vizionár a keď niečo tvrdil, vedel ako to bude v budúcnosti vyzerať.

Tim Cook - svetapple.sk

Steve ale žiaľ už medzi nami šiestym rokom nie je a prvý iPhone poriadne zostarol, aj keď charakteristické črty si jeho nástupcovia nesú dodnes. Tim Cook k tomuto veľmi významnému výročiu pripravil aj vyššie spomínanú tlačovú správu. V tejto správe sa môžeme dočítať o tom, čo pre neho a všetkých užívateľov iPhone znamená. Je to naozaj dôležité zariadenie, práve ono drží vysoké zisky Applu na takej úrovni, na akej sú. Nezabudol sa pridať ani samotný marketingový riaditeľ Phill Shiller, ktorého určite poznáš z každoročných Keynotes.

Okrem iného sa v tomto liste dočítaš rôzne zaujímavé informácie. Samozrejme predovšetkým o tom, ako sa iPhony za celú dobu svojej existencie posunuli vpred, ako sa stali našou každodennou potrebou a súčasťou našich životov a tiež to, čo ponúka najnovší model iPhone 7 a jeho operačný systém iOS 10. Tim Cook sa teda zjavne snažil aj predávať nové zariadenia, preto si neodpustil dodatok o súčasnej generácií. Ponúkol nám ale aj jeho klasický pohľad na vec o tom, že to najlepšie nás ešte len čaká. znamená to teda, že sa Apple na tento rok mimoriadne sústredilo a model 8 bude revolučný a v podstate oslavný na 10. výročie predstavenia iPhonu? To sa nechajme prekvapiť. Teraz môžeme len naznačiť, že minimálne úniky tieto informácie prezrádzajú a my sa veľmi tešíme!

First iPhone - svetapple.sk

Zdroj: macworld.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.