Hacker pôjde na 3 roky do väzenia

Šikovný tínedžer z Floridy, ktorý bol obvinený za hackerský útok z júla 2020 pôjde na tri roky do väzenia. Podľa agentúry Tampa Bay Times súhlasil s dohodou o vine a treste po tom, ako bol obvinený zo svojich činov.

Graham Ivan Clark prelomil so svojim tímom 130 prominentných účtov, patriacich rôznym spoločnostiam alebo jednotlivcom s cieľom získať bitcoiny. Dôverčivým ľuďom, ktorí na falošné výzvy reagovali vznikla škoda vo výške viac ako 100 000$ (pozrite si galériu).

Medzi dotknutými používateľskými účtami sa nachádza spoločnosť Apple, ale tak isto aj Elon Musk (CEO Tesla, SpaceX), bývalý americký prezident Barack Obama, zakladateľ Microsoftu Bill Gates, riaditeľ Amazonu Jeff Bezos či úradujúci prezident USA – Joe Biden a ďalší.

Pretože mal Clark v čase útoku len 17 rokov, súd ho považoval za mladistvého páchateľa, čomu bol prispôsobený trest a takisto možnosť slúžiť vo vojenskom výcvikovom tábore. Podľa podmienok dohody však nebude mať prístup ku počítačom bez povolenia a dohľadu orgánov činných v trestnom konaní.

Sociálna sieť vykonala po útokoch interné vyšetrovanie, pričo zistila, že hackeri sa zamerali na zamestnancov pishingovou metódou. Týmto spôsobom v nich vyvolali dojem, že komunikujú s ostatnými zamestnancami Twitteru, vďaka čomu získali prístup ku interným nástrojom.

Okrem Grahama Ivana Clarka boli z útoku obvinení aj Mason „Chaewon“ Sheppard z Veľkej Británie a Nima „Rolex“ Fazeli. Napriek tomu, že sa jednalo o trestnú činnosť, mladému chlapcovi sa podaril husársky kúsok, čo poviete?

Prečítajte si tiež  Tim Cook ma za sebou viacej iPhonov ako sám Steve Jobs!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -