Apple patrí medzi najväčšie spoločnosti na svete o čom určite nemusíme pochybovať. Okrem toho, že je jeho hodnota už dlhé roky rekordne vysoko snaží sa svoje pôsobisko rozširovať po celom svete. Napriek vyšším cenám a o čosi horším predajom sa jablkovej spoločnosti stále dobre darí. Tipnite si koľko ľudí pracuje v Apple

Tipnite si koľko ľudí pracuje v Apple a koľko metrov štvorcových kancelárií firma vlastní.

“Tipnite si koľko ľudí pracuje v Apple?”. Toto možno nie je otázka, nad ktorou sa človek zamýšľa každý deň avšak pokiaľ sa pozrieme na obrovské pôsobenie spoločnosti skutočne po celom svete, množstvo maloobchodných predajní, rozsiahle vývojárske či dizajnérske strediská, sieťové centrá atď… môžeme sa dostať k pomerne zaujímavým číslam. Ako uvádzajú informácie z poslednej výročnej správy (ešte z 29.9.2018), spoločnosť zamestnáva okolo 132 000 zamestnancov na plný úväzok. Možno si povieš, že to nie je zas až tak veľa avšak v tomto nie sú zarátaní napríklad brigádnici, ktorých je v AppStoroch určite nespočetné množstvo.

Tipnite si koľko ľudí pracuje v Apple - svetapple.sk
Tipnite si koľko ľudí pracuje v Apple – svetapple.sk

Navyše je to nárast o 9000 zamestnancov, takže v Apple stále pracuje viacej a viacej ľudí. Logicky by sa teda mala navýšiť aj kapacita kancelárskych priestorov, v ktorých títo ľudia pracujú. To sa aj deje a Cupertinska firma nie len stále viacej vlastní ale pomerne dosť aj platí za podnájom. Kým v roku 2017 vlastnila približne 13,4 miliónov metrov štvorcových, dnes je to už 14 miliónov metrov štvorcových. Napriek tomu si prenajíma viacej plôch. V roku 2017 platila za 23 miliónov metrov štvorcových, zatiaľ čo dnes je to už 24,3 miliónov metrov štvorcových.

Veľké plány do budúcnosti?

Je jasné, že takéto čísla zase nie sú medziročne až tak razantné, pokiaľ sa pozrieme na množstvo pracujúcich a na množstvo nových pracujúcich. Reálne ide o rozdiel niekoľkých percent. Títo ľudia ale pomaličky pribúdajú každý rok a tak má s nimi spoločnosť aj väčšie náklady. Presne preto môžeme predpokladať, že pracujú nie len na už existujúcich projektoch ale aj na produktoch, ktoré sme ešte možno nemali šancu vidieť alebo o nich počuť ani len v náznaku.

Uvidíme akým smerom sa bude firma uberať po budúcej výročnej správe, tá by mala prísť začiatkom budúceho roka.

Tipnite si koľko ľudí pracuje v Apple - svetapple.sk
Tipnite si koľko ľudí pracuje v Apple – svetapple.sk

zdroj: macrumors

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here