Pokiaľ si chcete kúpiť nové inteligentné hodinky a trváte na tom, aby pochádzali od spoločnosti Apple, máme pre vás skvelú správu. Hoci sú Apple Watch Series 8 veľmi drahé a Apple Watch SE 2. generácie po technologickej stránke málo vyspelé, ak si kúpite staršie Apple Watch Series 7, krásne na nich ušetríte a prakticky o nič neprídete. Majú totiž rovnaký dizajn, ako predchodca a ich hardvér je skoro rovnaký.

V týchto hodinkách nájdete buď veľký 41 mm alebo 45 mm displej s extrémne úzkymi rámčekmi a rovnako sa môžete tešiť na technológie ako EKG, sledovanie srdcového tepu, oxymeter, GPS a veľa ďalších. Je to skrátka ideálne náčinie na akýkoľvek šport alebo každodenné nosenie za rozumnú cenu. No a koľko vlastne stojí? Ak si vyberiete väčší model Apple Watch Series 7 so 45 mm displejom, po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky štartujúce na hranici 360 €.

Len pre porovnanie, novšie Apple Watch Series 8 so 45 mm displejom sa v plnej cene predávajú od 539 € no ak budete hľadať, v rámci najlacnejších ponúk ich nájdete už od cca 437 €. Stále je to veľmi slušná úspora, nad ktorou sa oplatí porozmýšľať.

No a ak by vám veľký 45 mm displej nevyhovoval a chceli by ste radšej menší model so 41 mm displejom, tu vám už viac odporúčame kúpiť si rovno novšiu generáciu Series 8, pretože tá staršia (Series 7) sa paradoxne predáva za prakticky rovnakú cenu ako väčší 45 mm model. Apple Watch Series 8 41 mm štartujú na hranici cca 407 €, o čom sa môžete presvedčiť tu.

Apple Watch Series 7 a aplikácia Mapy
Na Apple Watch Series 7 funguje všetko rýchlo a spoľahlivo (foto: SvetApple.sk)

Medzi hlavné benefity inteligentných hodiniek Apple Watch môžeme zaradiť to, že ako jedny z mála podporujú volanie prostredníctvom iPhonu alebo možnosť odpovedania na textové správy. Rovnako si do nich môžete nainštalovať kvantum aplikácií od vývojárov tretích strán, ktoré dokážu oveľa viac rozšíriť ich funkcie. No a ak by ste sa náhodou stratili, Apple Watch vám dokážu veľmi rýchlo pomôcť vďaka šikovnej navigácii, ktorá funguje vďaka vibráciám absolútne skvele napríklad pri prechádzkach cudzím mestom.

Azda jedinou nevýhodou týchto hodiniek je relatívne chabá 18-hodinová výdrž batérie. Ak ich však budete bežne nosiť na ruke, na jedno nabitie zvládnu aj dva dni. Rovnako už Apple Watch obsahujú aj extrémne úsporný režim no ten je pomerne obmedzujúci. Skôr si radšej navyknite na pravidelné nabíjanie, ktoré vám doplní dostatok energie v priebehu zhruba pol hodiny.

Prečítajte si tiež  Apple môže byť prvou spoločnosťou, ktorá začne vo veľkom používať 3 nm čipy. Intel má totiž problémy
Nová rýchlejšia nabíjačka pre Apple Watch Series 7 má hliníkovú a nie plastovú povrchovú úpravu (foto: SvetApple.sk)

Ak si ich napríklad dáte dole z ruky večer pred sprchou, po nej vám pribudnú desiatky percent energie. Toto má Apple vyriešené skutočne fantasticky. Kompletnú recenziu na Apple Watch Series 7 nájdete po kliknutí na tento odkaz. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -