S blížiacim sa koncom roka konzorcium Unicode zverejnilo zábavnú štúdiu, v ktorej sa venovalo najpoužívanejším emotikonom za rok 2021. Tieto drobné ikony používa takmer každý z nás, no zároveň máme všetci trochu odlišné preferencie.

Ak vás zaujíma, ktorý Emoji je ten najpoužívanejší, odpoveď je jednoduchá. Ide o „Slzy radosti“ – 😂, ktoré dosiahli až 5 % podiel používania v rámci všetkých ostatných ikoniek. Druhé Emoji, ktoré dosiahlo takmer rovnaký podiel je obľúbené červené srdce – ❤️.

- Reklama -

Aby ste to mali jednoduchšie, v zozname nižšie nájdete prehľad TOP 10 najpoužívanejších Emoji ikoniek za rok 2021:

  1. 😂
  2. ❤️
  3. 🤣
  4. 👍
  5. 😭
  6. 🙏
  7. 😘
  8. 🥰
  9. 😍
  10. 😊

konzorcium Unicode vo svojej správe dodáva, že až 92 % svetovej online populácie používa týchto smajlíkov. Vyskytujú sa či už v súkromnej alebo dokonca aj v pracovnej komunikácii. Dôvodom je ľahké vyjadrenie emócií.

Ďalším zaujímavým zistením bolo, že 100 najpoužívanejších Emoji ikoniek sa v porovnaní s ostatnými používajú až v 82 % prípadoch. Netreba pritom zabúdať, že ľudia majú k dispozícii ešte tisíce iných ikoniek, no na tie zrejme klikajú len sporadicky.

Napíšte nám do komentára TOP 10 vašich Emoji ikoniek, ktoré používate najčastejšie. Budú sa líšiť od celosvetového priemeru? 😅✌️

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.