Čoraz viac používateľov iPhonu so systémom iOS 15.1 hlási problémy s pripojením sa ku systému Bluetooth vo svojich automobiloch. Vlákno na fóre podpory spoločnosti Apple obsahuje sťažnosti od mnohých majiteľov iPhonu 12 a iPhonu 13.

Taktiež sa tu vyskytlo aj niekoľko spôsobov, ako tieto problémy riešiť, no zatiaľ neexistuje žiaden účinný postup, ktorý by sa dal aplikovať na všetky prípady globálne. Ľudia teda musia počkať na aktualizáciu.

Zdá sa, že chyba sa týka predovšetkým vodičov osobných a nákladných vozidiel značky Toyota a objavila sa niekedy po vydaní operačných systémov iOS 15 a iOS 15.1, pričom pretrváva dodnes aj s operačným systémom iOS 15.1.1.

Okrem Toyoty už spoločnosť Apple eviduje aj niekoľko sťažností od majiteľov vozidiel značiek Audi a Volvo. Ich počet bude zrejme pribúdať.

Nejde pri tom o najnovšie autá, ktoré obsahujú aj systém CarPlay ale predovšetkým o staršie vozidlá, v ktorých si cez Bluetooth majitelia prehrávajú skladby alebo ho používajú na telefonovanie.

Všimli sme si to aj v redakcii na vozidlách Škoda a BMW

Ešte v priebehu októbra sme podobnú chybu pocítili aj my, keď sme si nevedeli pripojiť ani jeden z dvoch iPhonov 12 Pro Max do staršieho služobného vozidla Škoda Octavia. Telefón sa skrátka nechcel spárovať a vyriešil to až veľmi náročný postup, ktorý ale nebol bežný (prišli sme naň náhodou).

Prečítajte si tiež  Vieme kedy Apple predstaví ďalší iPhone SE! Delia nás od neho len mesiace

V rámci operačného systému iOS 14 sme sa s podobným správaním nestretli a to ani v prípade vyššie spomínaných iPhonov 12 Pro Max.

Predpokladali sme teda, že ide o drobnú chybu na strane Apple, avšak na internete sme o nej pred mesiacom nenašli žiadne informácie. Aj to je dôvod, prečo sme jej nevenovali pozornosť.

Vo vozidle BMW, ktoré využíva operačný systém iDrive potom všetko funguje relatívne bez problémov, avšak pri jednom iPhone 12 Pro Max (iOS 15.1.1) sa z ničoho nič zrýchľujú a spomaľujú skladby – nedeje sa to ale vždy.

Pokiaľ máte akékoľvek podobné problémy, dajte nám vedieť do komentára. Ako sa ukazuje, chyby zasiahli celý svet.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -