MasterCard je spoločnosť, ktorú pozná asi každý z nás. Táto firma dnes prišla s pomerne zaujímavým produktom. Na prvý pohľad možno ide len o kreditnú kartu, ako má každý z nás vo svojej peňaženke. Avšak reálne ide o kreditnú kartu so zabudovaným biometrickým senzorom a čipom. Vďaka nej bude bezpečnosť pri platení pozdvihnutá na novú, vyššiu úroveň. 

Kreditka s odtlačkom

Kreditné karty sú tu už desiatky rokov a popravde, ľudia si na ne zvykli. Dnes sa kreditky používajú tak často ako hotovosť a život bez nich si pomaly ani nevieme predstaviť. Ich používanie je totižto rýchle a jednoduché a malé platby sú vďaka možnosti „priloženia“ (teda bezkontaknej platby) uskutočnené ešte rýchlejšie, ako by sme stihli z peňaženky vybrať drobné a zaplatiť nimi tovar.

- Reklama -

Dnes sa ale ukazuje, že hoci sú kreditné karty super, niekedy sa skrátka stane, že bývajú odcudzené a zneužité. Ich používanie nemusí byť bezpečné a presne preto prichádza spoločnosť MasterCard s kreditnou kartou, ktorá používa na bezpečné overenie platby biometrický senzor. Tým je konkrétne snímač odtlačku prsta.

Celé je to pomerne jednoduché a vyzerá to veľmi zaujímavo. Snímač sa nachádza na karte v podobe malého čierneho štvorčeka. Človek si v banke nechá naskenovať svoj prst, ktorý je vraj okamžite uložený priamo na karte. Tvoj odtlačok by teda nemala získať banková inštitúcia. Následne už je to jednoduché. Po vložení do terminálu stačí na miesto na to vyhradené priložiť prst a akonáhle si kreditka tvoj otlačok naskenuje, prebehne platba.

Bezpečná platba ale nikdy nemusí byť dosť bezpečná a presne preto to MasterCard ešte trošku zabezpečilo. Nakoľko by si to chcel možno niekto poistiť, je tu možnosť zadať aj vlastný pin kód. Teda ináč.

Nak kreditke sa vraj dá nastaviť aj možnosť dvojitého bezpečnostného kľúču. Po zadaní otlačku si teda terminál od teba vypýta aj pin kód a až po jeho zadaní prebehne platba. Používanie kreditnej karty sa tak stane omnoho bezpečnejšie aj keď možno nie jednoduchšie. Nikto ale určite nechce prísť o svoje peniaze a tak dbať na bezpečnosť aj takýmto spôsobom je rozumné. Páči sa ti tento inovatívny nápad?

Funkcionalita - svetapple.sk

Karta - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.