App Store tu máme od 10. júla 2008. Vtedy s ním prišla spoločnosť Apple po prvý krát na iPhone 3G. Tento internetový obchod okamžite získal vo svete obrovskú popularitu. Dnes sa v ňom nachádzajú stovky miliónov aplikácii, ktoré používa celý svet. Pozrite sa na to, ktoré boli najpopulárnejšie medzi rokmi 2010-2019.

Toto sú najobľúbenejšie aplikácie za posledných 10 rokov. Používate ich?

App Store používa každý, kto vlastní iPhone, iPad alebo iné iOS zariadenie. Tak isto tu máme aj populárny obchod Google Play. Ten síce beží na inej platforme ale následujúci rebríček sa týka aj jeho. Postarala sa oň spoločnosť App Anie a podrobnejšie informácie sa môžete dočítať v tomto článku. Pozrite si teraz následujúce 4 rebríčky, ktoré zhromažďujú appky do jednotlivých kategórii.

- Reklama -

10 najsťahovanejších aplikácii:

 1. Facebook
 2. Facebook Messenger
 3. WhatsApp
 4. Instagram
 5. Snapchat
 6. Skype
 7. TikTok
 8. UC Browser
 9. YouTube
 10. Twitter

Asi nikoho neprekvapilo, že medzi najsťahovanejšie aplikácie medzi rokmi 2010-2019 patrili sociálne siete. Vedie tu v absolútnej väčšine spoločnosť Facebook. Prvé 4 priečky obsadili práve appky, respektíve siete, ktoré vlastní. Stále je tu však napríklad aj Snapchat (ktorého popularita pomaly klesá), Skype, TikTok, Twitter a podobne. Minimálne 3 alebo 4 appky máte v mobile nainštalované určite aj vy

10 najsťahovanejších platených aplikácii:

 1. Netflix
 2. Tinder
 3. Pandora Music
 4. Tencent Video
 5. LINE
 6. iQIYI
 7. Spotify
 8. YouTube
 9. HBO Now
 10. Kwai

Ak sa pozrieme na 10 najsťahovanejších platených aplikácii, nenájdeme tu možno to, čo sme očakávali. V tomto prípade vedie Netflix ale môžeme tu vidieť aj Pandora Music, Spotify či HBO Now. Vo všetkých prípadoch sa jedná o appky s mesačným predplatným. Možno aj to napovedá smer, akým sa bude toto odvetvie pomaly uberať. Predplatné je pre vývojárov oveľa výhodnejšie a pre ľudí zase o čosi prijateľnejšie.

10 najsťahovanejších hier:

 1. Subway Surfers
 2. Candy Crush Saga
 3. Temple Run 2
 4. My Talking Tom
 5. Clash of Clans
 6. Pou
 7. Hill Climb Racing
 8. Minion Rush
 9. Fruit Ninja
 10. 8 Ball Pool

Samozrejme, že jedným z hlavných “ťahúňov” internetových obchodov sú stále aj hry. Zariadenia sú pomerne dosť výkonné (dnes už aj tie najlacnejšie) a dokážu ponúknuť pomerne príjemný používateľský zážitok. Ako môžete vidieť v zozname, v podstate vo všetkých prípadoch sa jedná o absolútne jednoduché aplikácie. Medzi najnáročnejšie s 3D rozhraním by sme mohli zaradiť možno Subway Surfers, Temple Run 2 či Fruit Ninja. To dáva jasný dôkaz o tom, že ľudia majú radšej jednoduché hry na svojich smartfónoch ako tie zložité.

10 najziskovejších hier:

 1. Clash of Clans
 2. Monster Strike
 3. Candy Crush Saga
 4. Puzzle & Dragons
 5. Fate/Grand Order
 6. Honour of Kings
 7. Fantasy Westward Journey
 8. Pokémon GO
 9. Game of War – Fire Age
 10. Clash Royale

Na záver tu je ešte rebríček tých hier, na ktorých autori zarobili najviac. Ako môžete vidieť, sú tu zase zvučné mená avšak poväčšine ide o jednoduché appky, ktoré obsahujú in-app nákupy. Spoločnosť App Anie tvrdí, že priemysel s mobilnými aplikáciami naďalej rastie a naberá na popularite. V dohľadnom čase sa teda môžeme tešiť na ďalšie tituly, o ktorých možno budeme za 10 rokov písať ako o najsťahovanejších. Moc sa na to tešíme.

Ako sa v iOS 13 dostať ku aktualizáciám cez App Store?
Toto sú najobľúbenejšie aplikácie za posledných 10 rokov. Používate ich? – svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here