Prvá recenzia MagSafe Duo

Dnešné informácie zabezpečil Matthew Panzarino z TechCrunch. Do jeho rúk sa dostala nabíjačka MagSafe Duo, ktorú zatiaľ v obchodoch nekúpite, no v zahraničí sa dá objednať prostredníctvom Apple Online Store. Ako sme vás informovali vo včerajšom článku, cena sa pohybuje na úrovni 150€. Oplatí sa?

Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá a takisto je dosť individuálna v závislosti od požiadaviek a finančných možností potencionálneho zákazníka. MagSafe Duo každopádne funguje presne tak, ako by ste očakávali. Bez problémov nabíja dve zariadenia súčasne, pričom obe ukotví pomocou vstavaných magnetov (aby sa na nej voľne nepohybovali). Toto riešenie je super.

Veľkou výhodou je aj možnosť vyklopenia podložky pre Apple Watch, ktorá vytvorí elegantný stojan priamo v priestore. Z praktickej stránky sa hodí upozorniť na možnosť zloženia nabíjačky na polovicu, čím vzniknú oveľa kompaktnejšie rozmery (výhodné napríklad pri transporte). Až do tohto bodu to znelo celkom pozitívne. Čo však zvyšok?

Matthew oceňuje snahu Applu priniesť takýto produkt na trh. Cena 150€ (v USA stojí 129$) je však z jeho pohľadu neadekvátna a myslí si, že by mala byť o polovicu nižšia.

Nejde tu len o to, že sa jedná o „obyčajnú“ bezdrôtovú nabíjačku. Autor recenzie nebol spokojný ani s použitými materiálmi. Celá konštrukcia je pokrytá gumou a tá pôsobí mimoriadne lacno. Samozrejme, má to svoje logické odôvodnenie. Výrobok by mal mať zvýšenú odolnosť počas prepravy.

Tu sa však opäť vraciame k cene, ktorá sa blíži k luxusným kovovým stojanom niekde na stôl a nie k dostupným kompaktným nabíjačkám (medzi ktoré by chcel MagSafe Duo patriť).

V tomto prípade v krabici nenájdete ani 20W adaptér. Áno, aj ten si musíte zakúpiť za 25€ v samostatnom predaji. Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o tomto produkte vy. Má to z vášho pohľadu zmysel alebo nie?

Prečítajte si tiež  Technologický vrchol na zápästí. Apple Watch Ultra 2 sú v zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.