Toto sú slovenské ceny za AirPods Max

Pokiaľ máte radi kvalitné zvukové zážitky a radíte sa k „audiofilom“, AirPods Max sú pre vás ako stvorené. Ich schopnosti a funkcie sme podrobne rozpísali v tomto článku. Žiaľ, ako už býva zvykom, tie najlepšie veci bývajú aj najdrahšie. Platí to obzvlášť pri spoločnosti Apple, ktorá sa nebojí „prestrelovať“ ceny.

Kým v USA zaplatíte za AirPods Max 549$ (bez dane a s 1-ročnou zárukou), v Európe to bude horšie. Pokiaľ dáme dokopy DPH a takisto povinnú dvojročnú záruku, dostávame sa na čiastku 629€. Hoci nejde o oficiálny cenník od žiadneho slovenského resellera, udávaná suma „svieti“ v susednom rakúskom Apple Online Store a ako už býva zvykom, zvyčajne ju kopíruje aj naša krajina.

Samozrejme, AirPods Max nie sú určené pre každého a nenapovedá tomu iba cena ale aj schopnosti. Podľa nášho názoru si nájdu svoje miesto predovšetkým u profesionálov, ktorí potrebujú dokonalú kvalitu a zároveň jednoduchú kompatibilitu s iPhonom, iPadom, Macom alebo Apple Watch.

Len tak pre zaujímavosť, v m:zone predávajú minuloročný iPhone 11 v 64GB verzii, za sumu 679€. To je len o málo viac, ako cena týchto slúchadiel. V tomto bode bude teda na zváženie, či niektorý z konkurentov nedokáže ponúknuť to isté či dokonca viac (hlavne v rámci kvality zvuku) za nižšiu alebo polovičnú cenovku.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Je podľa vás 629€ za takýto produkt primeraná cena, alebo si Apple opäť uletelo? Budeme radi za každý názor.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 Pro 5,8" je najodolnejší tohtoročný model.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.