Ak rád fotíš tak určite vieš, čo je to True Tone blesk. Na trh sa dostal ešte v roku 2013 spolu s iPhonom 5S a ľudia si ho okamžite obľúbili. Dve šošovky vedeli dať fotografiám vďaka svojej farbe to správne svetlo a teplotu a ľudia si to zamilovali takmer okamžite. True Tone blesku sme ale venovali článok už dávnejšie. Dnes si pozrieme True Tone displej, ktorý bude súčasťou každého nového iPhonu, máme sa na čo tešiť!

True Tone displej

Technológiu True Tone displeja Apple ponúka už nejaký ten rôčik, ale zaujímavé je, že ju aj tak stále pozná len veľmi málo ľudí. Má to ale aj svoj logický dôvod. Je ponúkaná výhradne len pri 9,7″ iPade Pro, čo nie je práve zariadenie, o ktorom sa píše každý jeden deň a True Tone zas nie ja až taká významná funkcia, že by bolo potrebné o nej rozpisovať eseje. Tak či onak, je Veľmi užitočná a mohla by sa stať súčasťou všetkých troch nových iPhonov, ktoré nateraz nazývame ako iPhone 7S, iPhone 7S Plus a iPhone 8 (Aniversary, X či Edition). O čo teda ide?

- Reklama -

Apple sa snažilo pri svojom tablete dosiahnuť ten najdokonalejší a najvierohodnejší efekt, zachytávajúci displej zariadenia v tých najpresnejších farbách. To ale nezávisí len od toho, ako dokáže zobrazovať samotný displej, ale aj od toho v akom prostredí a v akej hodine sa pohybuješ. True Tone je presne technológia, ktorá dokáže regulovať teplotu farieb displeja, v podstate tak na teba displej vplýva ako papier. V prostredí, ktoré je len veľmi slabo osvietené žltým svetlom displej zožltne, nepôsobí na teba tak výrazne a ostro. Technológia tak okrem iného šetrí aj tvoje oči.

O všetko sa pri tom stará špeciálny štvorkanálový svetelný senzor, ktorý je uložený priamo v displeji. Toto čidlo sníma svetlo z okolia a dokáže rozoznať aj jeho teplotu, na základe čoho sa prispôsobí aj tvoj displej. Je to dôkladne premyslené a pomerne jednoduché. Analytici sa zhodujú, že práve táto technológia bude súčasťou nových iPhonov a dočkáme sa jej aj na vylepšenom 12,9″ iPade Pro, ktorý ňou nedisponuje. Máme sa teda na čo tešiť. Je to možno len taká “drobná” novinka ale určite veľmi poteší.

True Tone - svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here