Pred niekoľkými mesiacmi sme sa dočkali predstavenia nového modelu Apple Watch Ultra 2. Aktualizácia prémiových hodiniek síce potešila svojou cenovkou, no v prípade inovácií a nových funkcií toho nepriniesla až tak zásadne veľa. To by sa malo zmeniť v jednej z budúcich verzií.

Podľa najnovšej správy tchaiwanskej výskumnej spoločnosti TrendForce budú mať Apple Watch Ultra väčší displej až o 10 % po tom, čo prejdú z súčasnej zobrazovacej technológie OLED na oveľa modernejšiu technológiu microLED. Táto zmena je predbežne naplánovaná na rok 2026.

Apple Watch Ultra čaká prechod na MicroLED

Súčasný model Apple Watch Ultra disponuje 1,93″ displejom, zatiaľ čo budúca verzia s využitím microLED bude mať 2,12″ obrazovku.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Predpokladá sa, že panel microLED bude dva, až trikrát drahší ako displej OLED. Dodávateľmi by mali byť nemecká spoločnosť ams OSRAM a juhokórejský LG Display.

Apple Watch s remienkom z Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Ricardo Resende

Využitie MicroLED obrazoviek v Apple Watch poskytne lepší jas, farby, kontrast, náhľadové uhly a samozrejme energetickú efektivitu, vďaka čomu obraz pôsobí viac prirodzenejšie a na oko pútavejšie.

Projekt je súčasťou plánu spoločnosti Apple znížiť svoju závislosť od spoločnosti Samsung ako dodávateľa a zároveň profitovať z vlastného návrhu displejov, rovnako ako z technológie čipov.

Apple údajne vyvíja vlastnú technológiu displeja microLED už takmer desať rokov, takže v tejto oblasti nabral za ten čas obrovské množstvo skúseností.

Spoločnosť plánuje v dlhodobej perspektíve vymeniť všetky svoje existujúce panely LCD, OLED a mini-LED za panely microLED, pričom technológia je navrhnutá tak, aby sa dala rozšíriť z hodiniek Apple Watch na celú radu zariadení vrátane iPadu, iPhonu, Macu a dokonca aj Apple Vision Pro.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na LED baterke pre Apple Watch rovnako, ako to má iPhone

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -